Yeni işçilere ilk ders Genel Sekreter’den

İl Özel İdaresine yeni alınan işçilerin işyerlerine uyum için yapılan “Oryantasyon” (yönlendirme, yön verme, kılavuzluk etme)çalışmalarında ilk dersi Genel Sekreter T.Zafer Karahasan verdi.

İl Özel İdaresi salonunda yapılan eğitim çalışmasında işe başlayan 29 kişiye hitap eden Genel Sekreter Karahasan, “Kurumumuza hoş geldiniz, hepinize hayırlı olsun” dedikten sonra şunları söyledi:

“Hepiniz üç aşamalı bir elemeden sonra burada bulunmaya hak kazandınız.

Birincisi noter huzurunda çekilen kurada şansınızla, ikinci olarak uygulama sınavında yeteneklerinizle, üçüncü olarak mülakat sınavında kendinizi ifade eden kişiliğinizle buraya geldiniz.

İl Özel İdaresi olarak bu aşamaya kadar sınavlarda hakkaniyetle, adaletle ve liyakatlı olanları almak için büyük özen ve çaba gösterdik.

Yarından itibaren iş yerimizdeki kurumsal kimliğimizi yansıtan verimli, kaliteli, ekonomik çalışmalarla hep birlikte Kastamonu’muza hizmet etmeye başlayacağız,Bundan sonra en büyük referans kendiniz olacaksınız.”

Genel Sekreter Karahasan, iş hayatındaki bazı tecrübelerini de uyum dersinde yeni işe giren gençlerle paylaştı, uyum konusunda çalışmaların devam edeceğini hizmet içi eğitim sonucunda iş başı yapacaklarını ifade etti.