Yeni kuşağa yakışır istek

İLKÖĞRETİM HAFTASI DOLAYISIYLA DÜZENLENEN ETKİNLİKTE İLKOKUL ÖĞRENCİSİ, VALİ YAŞAR KARADENİZ’DEN SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞIM İZNİ İSTEDİ. (VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA)

TOKİ İlkokulu’ndaki eğitim öğretim yılı açılış töreninde 4. sınıf öğrencisi Salih Erdem Aksu, Vali Yaşar Karadeniz’den töreni sosyal medya kanalında yayınlamak için izin istedi.
Programın sunuculuğunu yapan Salih Erdem, Vali Karadeniz’e törenin görüntülerini sosyal medya hesabı üzerinden yayınlamak istediğini söyledi. Aksu’ya olumlu yanıt veren Vali Yaşar Karadeniz, “Salih bu töreni yayınlamak istediğini söyledi. İzlemek isteyenlere duyurulur” diyerek öğrenciye destek verdi.
İstdiği izni almanın mutluluğunu yaşayan Salih Erdem Aksu, “Vali beye programı sosyal medya kanalımda yayınlamak istediğimi söyledim. Videoyu atıyorum, insanlar izliyor. Vali beyden atmak için izin istedim. Babam, ‘Okuldaki bilgileri sızdırırsan mahkemelik olursun.’ demişti. Bu nedenle izin istedim. Vali Bey de ‘Atabilirsin.’ dedi. Hatta ‘Seni takip ederim.’ dedi. Bugün yayınlamak istiyorum. Annem kamera kullanmayı bilmediği için cep telefonundan çekti. Parça parça çekmiş ama ben birleştireceğim” diye konuştu.