Yenikapı trafiğine Kastamonu kilidi

  • Cuma akşamki açılış töreni Bakan Soylu gelemediği için Fatih Belediye Başkanı tarafından yapılan 11. İstanbul Kastamonu Günleri, beklendiği gibi hafta sonu ziyaretçi akınına uğradı.
  • Yenikapı’daki etkinlik alanına giden yolda trafik ziyaretçi yoğunluğu nedeniyle zaman zaman kilitlendi. İstanbul Valisi Vasip Şahin ve eski Başkan Kadir Topbaş ziyaretçiler arasındaydı.
  1. İstanbul Kastamonu Günleri, açılış programında yaşanan burukluğun ardından moralleri düzelten hafta sonu yoğunluğuyla sona erdi.

Çarşamba günü kapılarını açan Yenikapı Etkinlik Alanındaki Kastamonu Günleri’nin Cuma günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla saat 14.00’te yapılması planlanan resmi açılışı, Bakan’ın programındaki yoğunluk nedeniyle önce 20.00’ye ertelendi bu saatte de gelemediği için  Fatih belediye Başkanı Mustafa Demir tarafından yapıldı.

Kastamonu Valiliği himayelerinde, Kastamonu Belediyesi ve Kastamonulular Dayanışma Derneği’nin (KAS-DER) işbirliğiyle düzenlenen etkinliğin açılışınaFatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın yanı sıra sanat, iş dünyasından önemli isimler katıldı.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir Yenikapı etkinlik alanında yer alan Kastamonu yöresel lezzetleri stantlarını tek tek ziyaret etti. Esnafla sohbet eden Mustafa Demir, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşların bu istediği geri çevirmedi.

Açılış töreninde Kastamonuluların vatan savunmasındaki cesaretini anlatan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, “ Kastamonu’nun benim için ayrı önemi vardır kurtuluş zamanı bir kere bile düşman işgaline uğramıştır. Vatan söz konusu olduğu zaman ‘çiğnerim çiğnenirim Hakk’ı tutar kaldırırım’ diyen Kastamonulular. 15 Temmuz gecesi Vatan Caddesi’nde Kastamonulu kardeşlerimin ne kadar cesur ve cevval olduğunu kendi gözlerimde gördüm. Baktığımız zaman o gece gazi olan Yakup Pamuk, İmam Adem Tunoğlu ve Cengiz Özdemir kardeşlerimizin kahramanlıklarını unutmamamız gerekiyor” dedi.

  1. İstanbul Kastamonu Günleri dün de İstanbul Valisi Vasip Şahin, Cumartesi günü ise eski Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından ziyaret edildi.

 

HABER SERVİSİ ve İHA