Yerel gazoz ağına Kastamonu’da eklendi

Oluşturduğu dağıtım ağıyla 250 çeşit yerel gazozu ülkenin dört bir yanına ulaştıran girişimci Mahmut Özpolat, Kastamonu 37 Dep Dep gazozunu piyasaya sundu.

Dağıtımını gerçekleştirdiği yerel gazozlar arasında Kastamonu ürünün bulunmaması sebebiyle 1 yıl önce 37 Dep Dep markalı gazozu üretmeye başladıklarını bildiren Özpolat, şu anda sadece toplu satışlarının olduğunu söyledi.

Perakende satış için görüşmelerin devam ettiğini bildiren Özpolat, kısa süre sonra internet satış ağının oluşturulacağını da kaydetti.

Eşinin Kastamonulu olduğunu, bu nedenle 37 Dep Dep markasında üretime başladığını belirten Özpolat şunları söyledi:

“Anadolu’nun dört bir yanında halen geleneksel anlamda imalata devam eden gazozlarının tüketicilere ulaştırılmasını sağlıyoruz. Dağıtımı gerçekleştirirken eşimin memleketi Kastamonu’nun, benim memleketim olan Sivas’ın yerel gazozu olmadığını fark ettim. Bu eksikliği gidermek adına 37 Dep Dep ile Yiğidolar 58 Sivas gazoz markalarını tescil ettirerek üretime başladık.”

Mahmut Özpolat 22 yıldır oyuncak sektöründe faaliyet gösterdiğini de bildirerek, Eminönü’nde yer alan mağazasında yerel gazozların yanı sıra 70’ler ile 80’lere ait nostaljik oyuncak ve şekerlemelerin bulunduğunu da ifade etti.