Yetki yine Eğitim Bir-Sen’de

  • Şube Başkanı Orhan Sancaktaroğlu, beşinci kez yetkili sendika seçildiklerini ve Kastamonu’nun en büyük, en çok üyeye sahip sivil toplum kuruluşu olduklarını belirtti.

 

Eğitim alanında Kastamonu Merkez ve genelindeki yetkili sendika bu yıl da Eğitim-Bir-Sen oldu.

Pandemi nedeniyle iki ay ötelenip 15 Temmuz’a ertelenen yetkili sendikayı belirleme çalışmaları sonucunda, iş kolunda en çok üyeye sahip olan Eğitimciler Birliği Sendikası bu yıl da yetkili sendika olarak tespit edildi.

“Örgütlüğümüzü kuvvetlendirdik”

Eğitim-Bir-Sen Kastamonu Şube Başkanı Orhan Sancaktaroğlu,gelişmeyle ilgili açıklamasında,  “Beş yıl üst üste yetkili sendika olduk. Başarımızın perçinlenmesinde emeği olan işyeri temsilcilerimize, ilçe başkanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca yalana, iftiraya, karalamalara prim vermeyen; çalışanı çalışmayandan ayıran; husumeti değil hizmeti tercih eden üyelerimize minnettarız.

Her geçen sene üye sayısını artırarak sendikacılık alanında çalışmalarımıza devam ettik. Eğitim çalışanlarının sorunlarına, eğitim alanındaki sorunlara çözüm bulmak için çalıştık” dedi.

“Kastamonu’nun

en çok üyeye sahip

sivil toplum kuruluşuyuz”

Sancaktaroğlu, Kastamonu’nun en büyük, en çok üyeye sahip sivil toplum kuruluşu olduklarını belirtti ve şunları söyledi:

Üyelerimiz arasında öğretmeninden yöneticisine; memurundan hizmetlisine; kadrolusundan sözleşmelisine varan geniş bir yelpazede hizmet sunduk. Üyelerimizin desteği ve örgütlü olmanın gücüyle bu sorunların üstesinden geldik. Üyelerimizin bize verdiği yetkiden doğan sorumluluğun gücünü ve ağırlığını idrak ettik. Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu Eğitim-Bir-Sen ülke genelinde çalışıyor, sorumluluk alıyorken biz de Kastamonu’da sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Bize teveccüh gösterip yine bizi yetkili kılan üyelerimize teşekkür ediyorum. Bugün dünün verdiği yorgunlukla değil yetkinin verdiği sorumluluk ve güçle geleceğe bakarak üyelerimiz için daha büyük bir enerjiyle çalışacağız.”