Yılbaşını onlarla kutladılar

Vali Mesut Yıldırım, yılbaşı akşamı Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Arslan ve AK Parti İl Başkanı Halil Uluay ile birlikte Huzurevi’ne, Sevgi Evi’ne, şehit ailelerine ve görev yapan emniyet mensuplarına ziyarette bulunarak yeni yıllarını kutladı.

Huzurevi sakinleri tarafından memnuniyetle karşılanan ziyarette Vali Yıldırım, “Bir yılı geride bıraktık yeni yıla sizlerin hayır dualarını alarak girmek istiyoruz” dedi.
Huzurevi ziyaret programının ardından Vali Yıldırım, yeni yıllarını kutlamak üzere Sevgi Evleri’nde kalan çocukları ziyaret etti.
Çocuklarla sohbet ederek, talep öneri ve isteklerini soran Vali Yıldırım, eğitim konusunun önemini vurgulayarak, kendilerini yetiştirmek için çok kitap okumalarını ve boş zamanlarını iyi değerlendirmelerini tavsiye ederek okul başarılarından duyduğu memnuniyeti ve kendilerine her türlü desteğin sağlanacağını belirtti.
2016 yılının son gecesinde, gazi Seyit Erdem, şehit Ümit Demirci’nin annesi Pakize Demirci ve şehit Erkan Kendirci’nin annesi Hatice Kendirci’ye de ziyaretlerde bulunan heyete Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetim Derneği Şube Başkanı Berat Satıoğlu da eşlik etti.
Vali Mesut Yıldırım, bu ziyaretlerde yaptığı konuşmada ise “Canından kıymetli evladını, yine canından kıymetli vatanına hediye eden siz şehit ailelerimizi ve vatan müdafaası uğruna yaralanıp rütbelerin en büyüğünü kazanan Gazi’mizi, yarın başlayacak yeni yıl vesilesiyle ziyaret ediyoruz. Sıkıntınız derdimiz, sevinciniz mutluluğumuzdur. Devletimizin kapısı sizlere ardına kadar açıktır” dedi.
Yılbaşı akşamı görevde olan polisleri de ziyaret eden Vali Yıldırım, Şehit Recep Şahin Polis Merkezi’nde görevli personelin de yeni yılını kutladı.
Polis Merkezi girişinde İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak ve personeli tarafından karşılanan Vali Yıldırım, ziyaretinde “Huzur ve güvenliğimiz için gece gündüz demeden, canlarını hiçe sayarak görev yapan polislerimizin 2017 yılını kutluyorum. Yeni yılın sizlere ve ailelerinize sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi. Millet olarak zor bir dönemden geçtiğimizi ifade eden Vali Yıldırım, “Vatanımızı içten ve dıştan bölmek isteyen hainler her devirde oyunlarını sahneye koyuyorlar, ancak birlik ve beraberlik içinde tesis edilen kamu düzeni ile oyunları bir bir bozuluyor. Bu milleti bölemeyecekler, işte milletimizden 15 Temmuz’da yedikleri tokat ortadadır“ dedi.