Yoğun bakım ihtiyacına çözüm arayışı

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun çağrısı üzerine bir araya gelen şehrimizin dinamikleri, koronavirüsü testi “pozitif” çıkan vaka sayısının katlanarak yükselmesinin yol açacağı “yoğun bakım” ihtiyacını karşılamak için alternatifler üzerinde kafa fikir ürettiler.

Belediye’de Cumartesi günü yapılan toplantıya Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, AK Parti Milletvekili Metin Çelik, CHP Milletvekili Hasan Baltacı, İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal ile KATSO, Kastamonu Ticaret Borsası, KESOB, KASİAD Kastamonu Şubesi temsilcileri katıldılar. AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü ve Kastamonu Kent Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Zafer Ergün ise telefon aracılığıyla toplantıda görüşlerini dile getirdiler.

Toplantının gündemini oluşturan “ek yoğun bakım servisi” konusunun merkezini atıl haldeki Özel Uğurlu ve Ballıdağ hastane binalarının hayata geçirilmesi oluşturdu. Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun konunun aciliyetini telefon görüşmesi aracılığıyla anlattığı AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü’nün, konuyu Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı ile görüşeceğini kaydettiği öğrenildi.

Sağlık Bakan Yardımcısı’nın bu hafta vermesi beklenen randevu üzerine Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun Ankara’ya gitmesi söz konusu.