YOL ŞEHİDİMİZ GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI

  • Karayolları 15. Bölge’’nin en kıdemli, en sevilen ve en değerli elemanlarından Yol-İş 1 No’lu Şube Mâli Sekreteri Sedat Küçükekenci, Bartın’daki asfaltlama çalışması sırasında geçirdiği feci kazada hayatını kaybetti.
  • Başında bulunduğu çalışmanın yapıldığı yolda açık tutulan şeritte sürat yaparak seyreden aracın sürücüsünü uyarmak isteyen Küçükekenci, bu araçtan kurtulmak isterken asfalt distribütörünün altında kaldı.
  • Kazada bacaklarını kaybeden ve ağır yaralı olarak kaldırıldığı Bartın Devlet Hastanesi’nde müdahalelere rağmen kurtarılamayan Küçükekenci, dün düzenlenen ve büyük katılımın olduğu iki törenle gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.
  • Cenaze törenine Milletvekili Murat Çelik’in yanı sıra Ankara’dan gelen Karayolları Genel Müdür Yardımcısı Selahattin Bayramçavuş ve Yol-İş Genel Başkanı Ramazan Ağar da katıldı. Karayolları çalışanlarının gözyaşlarını tutamadığı törende hüzün hakimdi.

 

Kastamonu çok değerli bir ismini, Karayolları çok değerli bir elemanını, Yol-İş Sendikası ise çok değerli bir yöneticisini kaybetti.

  1. Bölge Müdürlüğü’nün en kıdemli, en saygın isimlerinin başında gelen, Yol-İş 1 No’lu şube Mali Sekreteri Teknisyen Sedat Küçükekenci (62), Bartın’daki asfalt çalışması sırasında geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti.

Karayolları’nı yasa boğan feci kaza Cumartesi günü meydana geldi.

Başında bulunduğu çalışmanın yapıldığı yolda açık tutulan şeritte sürat yaparak seyreden aracın sürücüsünü uyarmak isteyen Küçükekenci, bu araçtan kurtulmak isterken asfalt distribütörünün altında kaldı.

Kazada bacaklarını kaybeden Küçükekenci, ağır yaralı olarak kaldırıldığı Bartın Devlet Hastanesi’nde müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

KARAYOLLARINDAKİ TÖREN

Acı kaybı çok büyük üzüntüye yol açan Sedat Küçükekenci için dün iki ayrı tören düzenlendi.

İlk tören Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü önünde yapıldı.

Büyük katılımın olduğu törene katılan AK Parti Kastamonu Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Metin Çelik, Karayolları Genel Müdür Yardımcısı Selahattin Bayramçavuş, Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, 15. Karayolları Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan ve Yol-İş Sendikası Kastamonu 1. No’lu Şube Başkanı Mehmet Çelik birer konuşma yaptı.

Sedat Küçükekenci’nin özgeçmişini okuyan Mehmet Çelik, “Karayolları’nın çalışkan ve herkes tarafından çok sevilen, çalışanlarına her zaman yardımcı olan görev şehidimizi bugün büyük üzüntü ve hüzün içinde uğurluyoruz. Asfaltın yüzü siyahtır, ama siyah renkte yapılan asfalt Sedat kardeşimiz gülen yüzüdür.  Herkesçe sevilen ve sayılan bir kişiliği vardı. Asfalt şantiyesinde çalışan arkadaşlarımız aramızda… 93 arkadaşımız asfalt şantiyesinde görev yapıyor. Bu 93 arkadaşımızın da ona işi düşmüştür. 93 arkadaşımıza da yardımcı olmuştur. Halen asfalt şantiyesinde çalışırken Bartın’da görev şehidi olmuştur. Acımız büyük, Allah rahmet eylesin, Allah taksiratını affetsin, mekânı cennet olsun.Ben hakkımı helal ediyorum, sizlerden de haklarınızı helal etmenizi istiyorum.  ailesine ve tüm Karayolları camiası ile arkadaşlarına da başsağlığı ve sabırlar diliyorum” dedi.

Metin Çelik, Ramazan Ağar, Selahattin Bayramçavuş, Yüksel Oğuzhanda yaptıkları konuşmalarda aileye ve camiaya başsağlığı dileğinde bulunarak, sabır dilediler.

CENAZE TÖRENİ

Karayolları Camisinde düzenlenen cenaze törenine Karayolları Bölge müdürlüğündeki törene de katılan AK Parti Kastamonu Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Metin Çelik, Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, Karayolları Genel Müdür Yardımcısı Selahattin Bayramçavuş, 15. Karayolları Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan ve Yol-İş Sendikası Kastamonu 1. Nolu Şube Başkanı Mehmet Çelik ile Belediye Başkanvekili Mehmet Yurt, MHP İl Başkanı Emin Çınar, İGM Başkanı Güray Parçal, siyasiler, sendika başkanları, STK başkan ve yöneticileri başta olmak üzere çok sayıda Karayolları çalışanı ile Küçükekenci ailesinin çok sayıda dost ve yakını  katıldı.

Cenaze namazı kılındıktan sonra da Gümüşlüce’de bulunan aile mezarlığına defnedilen, verdiği hizmetler ve insanlığı unutulmayacak olan merhum hemşerimize rahmet, ailesine ve Karayolları ile Yol-İş camialarına başsağlığı diliyoruz.

 

CENGİZ MUHZİROĞLU