YÖNETİMDEN İNANÇ, SERZENİŞ, HATIRLATMA

“Bu takım hepimizin”

KSK 1966 yönetimi, yaptığı açıklamada takımın başarılı olacağına inancını dile getirirken haklı serzenişlerde bulundu.

Takımın yalnızlaştırılmaya çalışıldığının gözlendiği belirtilen açıklamada,  “Bu takım bu memleketin takımı. İnsanlar geçici, kurumlar bâkidir.  Protokol olarak Bandırmaspor maçında kimse yoktu. Bu durum bizleri derinden yaralamıştır. Keza destek gecesine de katılım yok denecek kadar azdı. Memleketin takımına destek ve katılım bu seviyede olmamalı” denildi.

Kırmızı-siyahlı yönetim bu serzenişinin ardından şu haklı hatırlatmada da bulundu: “Şunlar unutulmasın ki, 16 Haziran 2019 tarihinde mevcut yönetim taşın altına elini koymasaydı bu kulüp kayyuma kalacak, belirsizliklere sürüklenecekti…”

 

Kastamonuspor 1966 yönetiminden yapılan yazılı açıklamada “Birlik olduk geliyoruz parolasıyla çıktığımız yolda ilk günkü azim ve kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz” denildi.

Kulübün geçmişten kalan borçlarla devir alındığını belirten kırmızı siyahlı yönetim, son 5 yılın en düşük bütçeli kadrosuyla sezona başladıklarını ifade etti ve 5 yıllık kulüp harcamalarını şu şekilde sıraladı:

“Son 5 yıldır yüksek bütçelerle yola çıkan takımımız bu sezon çok düşük bir bütçe ve düşük maliyetli ama kaliteli futbolcuları bünyesine katarak sezona başlamıştır.  Burada kadromuza katılan futbolcu kardeşlerimizde Kastamonuspor için fedakarlıkta bulunmuşlardır.   Kıt kaynakları nasıl maksimum kullanırsak en çok faydayı sağlarız?  Hep bunun hesabını yaptık.  Öyle ki; geçmiş sezonlardaki gibi 15 milyonluk takım kurma yerine onun  10’da 1’i  olan 1,5 milyonluk bir takım kurduk.  Geçtiğimiz sezonlarda 3 futbolcuya ödenen parayla, bu sezon 30 kişilik bir futbolcu kadrosu oluşturduk. 2014-2015 sezonunda  BAL’da 2,7 milyon dolar, 2015-2016 sezonunda  3.Lig’de 3,8 milyon dolar, 2016 -2017 sezonunda 2. Lig’de  5,1 milyon dolar, 2017-2018 sezonunda 2.Lig’de  4,8 milyon dolar bütçe ile yola çıkan takımımız, bu sezon 2019-2020 sezonunda  çok düşük bir bütçe ile  600 bin dolarla  kurulmuştur”.

“BU TAKIM BAŞARILI OLACAKTIR”

Transfer yasağının işadamı  Cengiz Aygün’ün desteği ile kaldırıldığını da hatırlatanKastamonuspor 1966 yönetimi, açıklamayı şöyle sürdürdü:

“İstanbul’daki işadamımız Cengiz Aygün’ün maddi ve manevi destekleri ile önce transfer yasağını kaldırdık. Gelecek iki sezon düşünülerek 36 kişilik bir futbol takımı kurduk. Tecrübeli isimlerle, genç futbolcuları adeta harmanladık.  Yine Cengiz Aygün’ün destekleri ile hem takım otobüsünün tahsisi, hem de futbolcu peşinatları ile lige başladık. Kastamonu Belediyesi’nden ise  3 deplasman giderleri karşılanma taahhüdü ile tesis personel ihtiyacı ve takım forma  ekipmanlarını tedarik ettik.  Bandırmaspor maçı itibariyle, teknik olarak maalesef önce şansızlığı sonrada hakem hatalarını geçemedik. Her 3 maçta da rakip direkleri dövmemize rağmen istediğimiz puanları toplayamadık. Ama oynanan oyun ve futbolcularımızdaki azim ve istek bize gelecek haftalar için umut vermektedir. Şundan tereddüdünüz olmasın ki, bu takım inşallah başarılı olacaktır.”

“YALNIZLAŞTIRILIYORUZ”

Haklı serzenişlerde de bulunan yönetimin açıklamasında, “Maalesef gözlemlediğimiz izlenim Kastamonuspor 1966 takımı yalnızlaştırılmaya çalışılıyor. Bu takım bu memleketin takımı. İnsanlar geçici, kurumlar bâkidir.  Protokol olarak Bandırmaspor maçında kimse yoktu. Bu durum bizleri derinden yaralamıştır. Keza destek gecesine de katılım yok denecek kadar azdı. Memleketin takımına destek ve katılım bu seviyede olmamalı. Bu takım geçmiş sezonlarda yeterli destek olmadığı için iki kere 1.Lig’in kapısından dönmüştür.  Kastamonu Entegre A.Ş.’nin 50. Yıl konserine binlerce kişi geldi. Stadyum girişine açtığımız satış standına o gece sadece 20 liralık 1 adet atkı satışımız oldu. Eleştiriye, yol gösterici tavsiyelere her zaman açığız.  Fakat maddi olarak sıkıntı yaşadığımız bu dönemlerde, insanlarımızın manevi olarak kulübün yanında olmasını istiyoruz.  Maddi olarak hiç kimsenin belki destek olma zorunluluğu yok fakat en azından tribünlerimizin dolu olmasını arzu ediyoruz” denildi.

“AHMET DUMAN’DAN ÖZÜR DİLERİZ”

Ahmet Duman olayına da değinen yönetim, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Ligin ikinci haftası bitiminde hocamız Özhan Pulat’ın istifası ile teknik heyet konusunda değişikliğe gidildi.  Bu takımı üst üste iki kez şampiyon yapmış Ahmet Duman hocamız bizim için bir değerdir. Hocamıza sevgi ve saygımız sonsuzdur. Ana sponsorumuz Gün Medya Grubu’nun teknik direktör Ahmet Yıldırım’ın maliyetini karşılayacak olmasından dolayı, oradaki kararı, kulüp adına, daha faydalı olacağını düşünerek, geçen sezon seri galibiyetler alarak bizi Play Off’a taşıyan Ahmet Yıldırım’da karar kıldık. İki görüşmenin farklı şehirde, aynı zaman dilimine denk gelmesinden dolayı böyle bir süreç yaşandı. Ahmet Duman hocamızdan yönetim olarak özür diliyor, her zaman kalbimizde olduğunu bilmesini istiyoruz.”

ERKAN ÖZCAN’A TEŞEKKÜR

Kulüp başkanı Erkan Özcan’a da teşekkür eden yönetim kurulu, “Eski başkanımız Salim Arpacıoğlu’ndan görevi devir aldıktan sonraki süreçte, taşın altına elini koyan, geçtiğimiz sezon devre arası transfer yasağını çözen ve bu sezon da kaliteli ama uygun maliyete bir kadro kurmamızda büyük etken olan,  futbolun içinden gelen başkanımız Erkan Özcan’a gayretli ve hummalı çalışmalarından dolayı yönetim kurulu olarak teşekkür ediyoruz.  Şunlar unutulmasın ki, 16 Haziran 2019 tarihinde mevcut yönetim taşın altına elini koymasaydı bu kulüp kayyuma kalacak, belirsizliklere sürüklenecekti.  Bu süreçte bizim oluşturduğumuz yönetim haricinde Kastamonuspor’umuza sahip çıkacak talipli bir oluşum çıkmadı.  Böyle bir talipli iş adamlarımızın olması durumunda biz her zaman Kastamonusporumuzun menfaatlerini düşünerek, bayrağı seve seve devredeceğimizi her zaman beyan ettik. Sonuç itibariyle, sportif yönden baktığımızda lige iyi bir başlangıç yapamadık. Ama ilk üç maçımızın ligin iddialı ekipleri ile oynandığı ve futbol olarak umut veren bir oyun sergilediğimiz gözlerden kaçmasın. Önümüzdeki maçlarla birlikte takımın çıkış yakalayacağını ve başarı ile ilimizi temsil edeceğine inanıyoruz. Lütfen memleketimizin takımına sahip çıkalım. Tribünlerimizi dolduralım. Bu takım hepimizin.”