Yüksel Aydın’dan çifte açıklama

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’nün basında çıkan ve Ajans 37 internet yayınında yaptığı açıklamalar ile Emirbey Çiftliği sahibi Hüsnü Gül’ün açıklaması ile ilgili cevabi açıklamalarda bulundu.

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’nün basında çıkan ve Ajans 37 internet yayınında yaptığı açıklamalar ile Emirbey Çiftliği sahibi Hüsnü Gül’ün açıklaması ile ilgili cevabi açıklamalarda bulundu.

Aydın, Ünlü’nün internet tv yayınındaki sözlerini cevaplarken şöyle dedi:

“AKP İl Başkanı Doğan Ünlü, şahsımı sağduyulu olmaya davet ettiğini belirterek, ‘Belediye Başkanı mısın, İl Başkanı mısın, Belediye Başkan Yardımcısı mısın? Mafyaya özentin varsa biz sana nasıl karşılık vereceğiz? Yüksel Aydın artık biz bu türlü şeylerle uğraşmak istemiyoruz. Biz senin yaptığın karalamalarla, yalanlarla, iftiralarla uğraşmak istemiyoruz. Sen İstanbul’dan geleli 6 ay olmuş. Kastamonuluları kutuplaştırmaya hakkın yok. Sürekli birbirimizle atışmak Cumhur İttifakına yakışmıyor’ şeklinde söylemlerde bulunmuştur.

Öncelikle belirtmek isterim ki, ben Kastamonu’ya geleli 4 yıldan fazla bir zaman olmuştur. Benim ne insanları kutuplaştırmak gibi bir niyetim, ne de Cumhur İttifakına zarar vermekle ilgili bir kastımın olduğu düşünülemez. Benim ne belediye başkanlığı, ne belediye başkan yardımcılığı, ne de mafya özentiliğim vardır. Başkalarının böyle bir özentisi var ise onu da bilemem. Tek gayem tüm samimiyetim ve iyi niyetimle, Kastamonu siyasetine olduğundan daha iyi yerlere getirerek, yine Kastamonu’muza gerekli değerin verilmesini sağlamaya çalışmaktır. Kamuoyunun takdirine saygı ile arz ederim”

MHP İl Başkanı, Gül’ün turistik işletmede yaşananlarla ilgili açıklamasını cevaplarken de şu ifadeleri kullandı:

“İşletme sahibi Hüsnü Gül tarafından, yaşanan olayın şahsımın anlattığı gibi olmadığı, yaşanan süreç ile ilgili her türlü bilgi ve belgenin ilgili kolluk kuvvetleri ve adli makamlarca paylaşıldığı belirtilmiş olup, kendi ifadelerinden de dolaylı olarak anlaşılacağı üzere tesisin bahçesinde öğrencilerin alkol aldıkları kabul edilmiş olup, bir rahatsızlık vermedikleri sürece kendilerine müdahalelerinin olamayacağı belirtilmiştir.

Yine aynı şahıs Jandarmayı kendisinin aradığını beyan etmiş ise de, beyanında şahsımın jandarmayı aradığını jandarmanın da tesisin alkol ruhsatlı olduğunu beyan ederek, bir şikâyet olmadığı takdirde alkol alanlara müdahale edemeyeceklerini belirttiklerini, şikâyetimin olması halinde devriye gönderebileceklerini belirtmiştir.

Bu durumda açıkça göstermektedir ki Jandarma olay yerine tarafımca çağırılmıştır. Yine aynı şahıs olay yerine gelen jandarma görevlilerinin şikâyetçi olmamalarının şanlı ordumuzun onuru adına kendisini son derece üzdüğünü belirtmiştir. Ordumuzun ve Jandarma teşkilatımızın onurunu korumaya ne bizim ne de kendisinin gücünün yetmeyeceği aşikâr olup, ordumuz ve jandarma teşkilatımız kendi onurunu korumaya muktedir ve bu dirayette olan kurumlardır. Jandarma ile aramda böyle bir olay yaşanmamış olmasına rağmen halen bu olay yaşanmış gibi söylemlerde bulunulması, kendi hata ve yanlışlarının üzerini örtmeye çalışması ve şahsımı jandarma teşkilatı ile karşı karşıya getirmeye çalışması da tarafımca üzüntü ile karşılaşmıştır. Kamuoyuna saygı ile arz ederim.”