Yunus Özmusul’un çabası yetmedi

Kastamonu hentbol alt yapısında yetişen ve bir dönem Kastamonu Belediyespor forması da giyen Ülkü Çağlı Özmusul’un hentbol kalecisi olan eşi Yunus Özmusul, Avrupa’da sezonu son derece iyi bir performansla açtı.

Oldukça başarılı kurtarışlara imza atan ve bir de kaleden kaleye golle süsleyen Milli kaleci Özmusul, formasını giydiği Macar temsilcisi Oroshazi FKSE-Lınamar’ın mağlubiyetine engel olamadı.

Avrupa’da hentbol ligleri sezonu açtı ve ülkemizi Macaristan’da temsil eden Yunus Özmusul gol ile başladı. Pandemi sonrası iptal edilen hentbol ligleri Avrupa’da başladı. Hentbolun en önemli takımlarına ev sahipliği yapan Macaristan Ligi’nde Yunus Özmusul’un formasını giydiği Orosházi FKSE-LINAMAR, sezonun ilk maçında Şampiyonlar Ligi temsilcisi MOL-Pick Szeged ile karşılaştı. Oroshazi, müsabakanın ilk devresini 11-17 geride kapatırken, Yunus Özmusul’un kurtarışları, müsabakada kaleden kaleye attığı gol yeterli olmadı ve salondan 22-39 mağlup ayrıldı. Yunus Özmusul, uzun bir aranın ardından ilk resmi müsabakasına çıkarken, performansının gitgide artacağını gösterdi.