Yurdum GSK Başkanı Kuşluoğlu: “Tecrübeli ve iddialıyız”

Yurdum Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Abdullah Kuşluoğlu, yeni sezon öncesi açıklamalarda bulundu. Erkekler Basketbol 2. Ligi’nde geçen sezon tecrübe edindiklerini söyleyen Kuşluoğlu, bu sezon geniş ve daha kaliteli kadro kurduklarını ve iddialı olduklarını söyledi.

Yurdum GSK Başkanı Abdullah Kuşluoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

“Geniş ve daha kaliteli bir kadro kurduk. Öncelikli hedefimiz grubu ilk iki sırada tamamlamak. Sonrasında da en iyi şekilde Kastamonu’yu temsil etmek. Şuan takım hazırlık döneminde, sezona iyi hazırlanıyoruz. Özverili çalışmalarından dolayı teknik ekibe teşekkür ediyorum. Önce takımımıza daha sonra liglere katılan Kastamonu’daki tüm takımlara başarılı, sakatlıklardan ve hastalıklardan uzak bir sezon diliyorum.”

SÜPER LİG EKİPLERİ PİLOT TAKIMLAR OLUŞTURDU

“Bu sezon Süper Lig’deki takımların pilot takımları artık 2’nci Lig’de mücadele edecek. Örnek olarak Fenerbahçe Koleji ve Galatasaray gibi takımlar NefVakfı’yla anlaşarak ligimize katıldı. Aynı şekilde Darüşşafaka Nadir Gold İstanbul Basket adı altında 2. Lig’de mücadele edecek. Anadolu Efes Limaspor olarak, Gaziantep Royal Halı Gaziantep Gençlik adında katılarak, dolayısıyla bu sezon toplam 37 takım lige katılmış oldu. Liglerimiz bu sezon Kasım’ın ilk haftasında başlayacak. İlk maçımızı deplasmanda Vefaspor’la yapacağız.”

“GEÇEN SEZON DENEYİM OLDU”
“Önceki sezon ilk sezonumuz olmasına rağmen oldukça başarılı grafik çizdik. Maalesef ama pandemi sürecinden dolayı lider tamamladığımız grubumuzdan sonra Play-Off mücadelesinde Kovid-19’lu önemli oyuncularımızdan eksik şekilde çıktığımız maçta elendik. Ama bu bizim için bir deneyim oldu ve eksiklerimizi tamamen görmüş olduk. Doğrularımızı not ettik ve üstüne koyduk. Bu doğrultuda takım oluşturduk. Kadromuz geniş ve yapılan transferlerimiz nokta olarak yapıldı. İnşallah bu sezon daha yüksek tempoda ve daha heyecanlı maçlar oynayacağımıza inanıyorum. Tabi ki lig uzun bir süreç. Bu süreci seyircimizin de desteğiyle başarılı kılmak istiyoruz.”

“TAKIMIMIZ İDDİALI”
“Takımımız iddialı. Tüm Kastamonu’daki sporseverlere, özelikle futbolda Kastamonusporumuzun ligden bir sezon olmaması sebebiyle oluşacak seyir sevkini, heyecanı ve adrenalini salonda birlikte yaşamak istiyoruz.  Tüm seyircilerimiz maçlarımıza bekliyoruz. Basketbolun son saniyesine kadar olan heyecanını ve mücadelesini eminim ki herkes yaşayacaktır.”