"Zamanla iyi bir takım olacağız"

Kastamonuspor 1966’da Teknik Direktör Ziya Doğan, hazırlık kampını ve pazar günü ikinci devre ilk maçında karşılaşacakları Sarıyer maçını değerlendirdi.
Ligin devre arasında yep yeni bir kadro kurduklarını söyleyen ve 4-5 tecrübeli ismin dışında, 4-5 de sıfır maliyetli oyuncuyla anlaştıklarını belirten Teknik Direktör Ziya Doğan, “İnanılmaz yoğun bir transfer dönemi geçirdik. Gerçekleştirdiğimiz transferlerden bazıları ilk 11’de forma giyebilecekken bazıları ise gelecek vadeden isimlerden oluştu. Bir yandan ligi sürükleyecek bir kadro inşa ederken, diğer taraftan da Kastamonuspor’un gelecek beklediği oyuncuları ekonomik açıdan zorlanmadan takımımıza dahil ettik” dedi.
Devre arası transfer döneminde kimsenin iyi oyuncusunu göndermek istemediğini, ancak hedefleri doğrultusunda, yoğun çalışmalar sonucunda iyi bir kadro kurduklarını söyleyen Ziya Doğan, “Transfer ettiğimiz tecrübeli isimlerin zamana ihtiyacı var. Eksikliklerimizi kapayarak bir an önce takım olmalıyız. Çünkü gelen oyuncular birbirleriyle ilk kez resmi bir maçta oynamanın yanı sıra, bize gelmeden önceki idman eksikliklerini kapatmaya çalışacaklar. Bu sene hedeflerimizi tutturamayacak olursak da gelecek sene için iyi bir kadro inşa ettik. Herkes şunu bilsin ki 2-3 hafta içinde daha net ve ayakları yere daha sağlam basan bir Kastamonuspor izlettireceğiz” diye konuştu.
Pazar günü deplasmanda oynayacakları Sarıyer maçı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Ziya Doğan, “Yeni bir kadromuz var. Birbirleriyle ilk kez resmi bir maçta oynayacaklar. Ama idmanlarda yoğun bir şekilde çift kale çalışmalar gerçekleştirerek bu açığı kapatmaya çalıştık. Mevcut kadromuzla İstanbul’a iddialı gidiyoruz. İnşallah 3 puanla döneriz. Kazanmayı arzuluyoruz bütün temennimiz bu yönde” dedi.