“Zorlu bir ikinci devre bizi bekliyor”

Bölgesel Amatör Lig 5.Bölge 2.Grup’ta mücadele eden temsilcimiz Özel İdare KHS’nin antrenörü Sait Taş, Kurşunlu Belediyespor maçını ve ligin ilk devresinde ortaya koydukları performansı değerlendirdi.

İlk devrenin son maçında Kurşunlu Belediyespor karşısında hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını söyleyen Sait Taş, ligin ikinci devresinin daha zorlu geçeceğini ön gördüklerini söyledi.

Sait Taş’ın Kurşunlu maçıyla ilgili açıklamaları şöyle:

“Maçtan önce Erdi ve Fatih Dumlu’nun hastalıkları vardı. İkisi de rahatsızdı ancak ikisi de oynadı. Erdi’yi ikinci yarı çıkarmak zorunda kaldık. Kafamızdaki tek soru işareti oydu. Rakibin ölü toplarla ve ters uzun toplarla iş yapan bir takım olduğunu analiz ettik, önlemini aldık, ölü top kullanmalarını minimumda tuttuk, ters toplarını da başarılı bir şekilde önledik. Rakibin ilk yarım saatinde direncini kırdıktan sonra kontrol tamamen bizdeydi. 90 dakika boyunca da kontrol bizdeydi. İyi futbol oynadık. Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık.”

“HEDEFİMİZE YAKIN BİTİRDİK”

Ligin ilk yarısı ile ilgili değerlendirmede ise Sait Taş, “Minimum 23 puan hesaplıyordum. 20 puan da bizim için iyidir. Hedefimize yakın bitirdik. Fakat oynadığımız futbol, yakaladığımız pozisyonların karşılığı sıralamada bulunduğumuz yer değil. Takım oyun olarak gelişiyor, savunma anlamında gelişiyor. İkinci yarı çok daha zor olacak, bilincindeyiz. Hazırlıklarımızı buna göre yapacağız” dedi.

Sait Taş, “Haymana maçında kaçırdığımız goller ve Bartın maçında verilmeyen yüzde yüz penaltımız… Bizim takımın en büyük problemi gol atma problemi. Son vuruşlarda eksiğiz. Son vuruşu yaptığımız zaman yenemeyeceğimiz takım yok. Belli adamlardan gol bekleme değil de, son iki üç maçtır farklı oyuncularımız gol atmaya başladı, devreye girdi, benim takımımın özelliği budur, bir iki oyuncuya gol yollarında bağlı olmamak. Her maç birileri devreye girecek” diye konuştu.

Takımın gelişiminin kendisine güven verdiğini de söyleyen Sait Taş, “Bartın maçına kadar oynayacağımız iki maç bizim için çok önemli. Bartın’a final yapmaya gideceğiz. Benim takımım finalleri sever. Hiçbir takımı ayırmıyoruz. İlk yarıdaki gibi maç maç değerlendirerek maç maç ilerleyeceğiz. Her maçın bir hikayesi var, onları birer birer yaşayacağız” dedi.

Devre arası transfer süreci ile ilgili ise Sait Taş, şunları söyledi:

“Transfer bütçeye bağlı bir husus. Ben devre arası transferine çok sıcak bakan bir hoca değilim. Kendi isteğiyle ayrılan 1-2 futbolcumuz olabilir. Biz de 1 futbolcu kesin transfer edeceğiz, bu sayı 2’ye de çıkabilir. Biz var olanlarla futbolu büyütüp, geliştirip yolumuza devam etmek istiyoruz. Futbolcularıma güveniyorum.”