Zorlu mücadele videoyla anlatıldı

  • Başkent EDAŞ, ilimizin kıyı kesimlerinde kar yağışı sonrasında yaşanan elektrik kesintilerine ekiplerinin nasıl ve hangi şartlarda müdahale ettiğini anlattığı bir videoyu abonelere mesaj yoluyla iletti.

İlimizin kıyı kesimlerinde Şubat ayının 15’i itibariyle başlayan kar yağışı ile birlikte elektrik şebekelerinde meydana gelen arızalar nedeniyle bir çok yerleşim alanına günlerce elektrik verilememişti.

Başkent EDAŞ ekipleri de bu süre içerisinde yapılan çalışmalarla ilgili bir video hazırlayarak abonelerine kısa mesaj yoluyla iletti ve yaşanılan durumun zorluğunu ve ekiplerinin özverisini aktarmaya çalıştı.

Başkent EDAŞ tarafından gönderilen mesajda, “Değerli Kastamonulular. Tüm Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk hava dalgası, son yılların en yoğun kar yağışına sebep oldu. İlimizde 15 Şubat’ta başlayan ve etkisi artarak devam eden kötü hava koşulları yaklaşık 7 gün boyunca sürdü.  Başkent EDAŞ ekiplerimiz 1,5 metreye varan kar kalınlığında, -15 derecede, 608 saha çalışanı, araç ve ekipmanlar ile enerji kesintilerini gidermek için sahada tüm gücüyle mücadele etti” denildi.

Başkent EDAŞ’ın hazırladığı videoya youtube üzerinden Enerjisa sayfasında ‘ekiplerimizin saha çalışması’ başlığı altından izleyebilirsiniz.