2018’in “Türk Dünyası Kültür Başkenti” oluyoruz

Belediye Başkanı Babaş şehrimizin “2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti” olacağı müjdesini verdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Kurtulmuş’un önerisiyle ilimizin bu payeye kavuşacağını kaydeden Belediye Başkanı Babaş, “Yıl boyunca düzenlenecek çeşitli etkinlikler sayesinde şehrimizin adı uluslararası arenada duyulacak” değerlendirmesinde bulundu.

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti’nin Kastamonu olacağı müjdesini verdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ile işbirliğinde çalışmaya başladıklarını kaydeden Belediye BaşkanıBabaş, “Bu önemli görev ve sorumluluğun yerine getirilmesinde ilimize sonsuz güven duyan Kültür ve Turizm Bakanı hemşerimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

“İlimizin ismi uluslararası arenada duyulacak”

Geçmiş yıllarda ülkemizden Eskişehir’in Türk Dünyası Kültür Başkenti seçildiğini kaydeden Belediye BaşkanıBabaş, “Önceki yıl Azerbaycan’ın Şeki kenti, bu yıl ise Kazakistan’ın Türkistan şehri bu büyük onuru üstlenmişti. Sayın Bakanımız 2018 yılı için Kastamonu’yu önerdi. Kendileriyle görüştük ve bu sorumluluğa talip olduk. Bu sayede ilimizin ismi uluslararası arenada duyulacak. Değerli Bakanımıza ilimizin tanıtımına yapacağı katkıdan dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.