THY’de kış tarifesine geçildi

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Kastamonu seferleri düzenleyen Türk Hava Yolları, kış tarifesine geçti. Haftanın 7 günü olan uçuşları kış tarifesi çerçevesinde 5’e düşürdüklerini belirten THY Kastamonu Müdürü Savaş Karaçam, Salı ve Cumartesi hariç haftanın 5 günü İstanbul’a uçuş olacağını söyledi.

Kış tarifesi kapsamında artık uçakların İstanbul’dan Kastamonu’ya saat 12.00’da havalanacağını söyleyen Karaçam, Kastamonu’dan İstanbul’a olan uçuş saatinin ise 14.10 olarak belirlendiğini kaydetti.

Kış şartlarını dikkate alarak, çevre illerden İstanbul’a seyehat etmek isteyenlerin uçuş saatlerine rahatlıkla yetişebilmeleri için bu uygulamaya geçtiklerini söyleyen Savaş Karaçam, “Kış tarifemizin saatlerini değiştirmiş bulunuyoruz. 12.00’da İstanbul’dan kalkan uçak, 13.15’de Kastamonu’ya inecek. 14.10’da Kastamonu’dan havalanacak olan uçak ise 15.25’de İstanbul’a ulaşmış olacak. Geçen yıla nazaran 1 saat 15 dakikalık öteleme yaptık. Kış şartlarında uzak ilçe ve illerden gelecek olan yolcuların daha rahat uçuşlara yetişmesi için böyle bir karar aldık. Uçuşlarımız  Salı ve Cumartesi hariç haftanın 5 günü olacak” dedi.