Aday memurlara ilk ders

İl Özel İdaresi’ne 2019 KPSS ile atanan 6 memur için “Temel Eğitim Semineri” başladı. Eğitimin başlaması nedeniyle ilk açılış konuşmasını yapan Genel Sekreter İbrahim Çenet, “Referansınız yaptığınız güzel ve iyi işler olsun” dedi.

İl Özel İdaresi gibi herkesin çalışmak istediği bir kurumda çalışacaklarını söyleyen İbrahim Çenet, “Sizler de bu kurumun bir parçası olarak bu kimliği bu imajı korumak daha da üst düzeylere çıkarmak için çalışmak, elinizden geleni yapmakla mükellefsiniz. Biz tüm kamunun yatırımlarını, harcamalarını itimat ettiği en güvenilir kuruluşuz. Bize emanet edilen devletin tek bir kuruşunu, tek bir imkânını yine devletimizin vatandaşlarımızın yararına kullanacağız. Burası vatandaşların derdine, sorununa çare, çözüm bulan bir kurumdur. Şunu ilk günden bilmeniz gerekir ki; bizler vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Devletimizin bize emanet ettiği görev ve sorumluluklar çerçevesinde bize verilen görevleri en iyi biçimde yapmakla mükellefiz bunu unutmayacağız. Bu tüm personelimiz için geçerlidir. Misyonumuz vatandaşa hizmettir” dedi.

“Çalışma hayatınızda sorumluluk/insiyatif almaktan çekinmeyin” diyen Çenet, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İl Özel İdaresi olarak kırsal kesimde vatandaşlarımızın her anında yanındayız, düğünde, bayramda, cenaze de yasta, yazda, kışta, karda, yağmurda bunu unutmadan çalışmalıyız. Artık yeni bir hayata başlarken iş hayatınızın ilk gününden emekli olacağınız son güne kadar kendinizi geliştirin, hizmet içi eğitimlerle yapmış olduğunuz görevi bir adım daha ileriye nasıl taşıyabilirim düşüncesi içinde olun. Kurumsal kimliğini aldığınız bu güzide iş yerinin saygınlığını ağırlığını her zaman her yerde hissedin hissettirin. İl Özel İdaresinde göreve başlayan memurlarımıza bundan sonraki iş hayatlarında başarılar dilerken hepimizin referansı yaptığımız iyi güzel işler olmalıdır. Hiç kimse bizi bizden iyi tanıyamaz.
Hepinize hayırlı olsun”

2019 KPSS-2 ile atanan 6 aday memur, “Temel ve Hazırlayıcı Eğitim” konularında aldıkları eğitim sonunda girecekleri sınavda başarı gösterdikleri takdirde asil memur olmaya hak kazanacaklar.