"Bu millete kimse zorla bir şey yaptıramaz"

AK Parti İl Başkanı Av. Halil Uluay, CHP İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı’nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kastamonu ziyaretiyle ilgili eleştirel açıklamasını cevapladı.
Cevabi açıklamasında, “Öncelikle kendisini de Cumhurbaşkanını karşılamada görmek isterdik, zira Cumhurbaşkanı, kendisini cumhur kabul eden herkesin başkanıdır ve cumhur tarafından karşılanıp sevgi gösterilmesinden daha tabi ne olabilir?” diyen Uluay, millete kimsenin zorla bir şey yaptıramayacağını belirtti ve “Sayın Cumhurbaşkanımızın yolunu kesen herkes kendisine temas edebildi, alınan güvenlik tedbirlerinden kimse rahatsız olmadı, CHP’nin rahatsız olmasını anlayamadım” ifadesini kullandı.
AK Parti İl Başkanı Av. Halil Uluay, CHP İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı’nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kastamonu ziyaretiyle ilgili eleştirel açıklamasını cevapladı.
Uluay’ın cevabi açıklaması şöyle:
“Sayın Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 22 Mart’ta ilimize gerçekleştirdiği ziyaret ve toplu açılış töreni bugüne kadar Kastamonu’da görülmemiş bir ilgi ve sevgi seli ile karşılanmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın ilgi rekoru kendisi tarafından kırılmaktadır. Bu sevgi ve ilgi selinin oluşmasında, halkın içinden olmasının halk ile beraber olmasının, halkın dilinden konuşup anlaşmasının en önemlisi halkın değer yargılarını koruyup gözetmesinin hatta kendi değer yargıları ile halkın değer yargılarını örtüşüyor olmasını katkısı çok büyüktür.
CHP İl Başkanı’nın, Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik teveccüh ve sevgi selini gölgelemeye yönelik talihsiz bir açıklaması basına yansımıştır. Öncelikle kendisini Cumhurbaşkanını karşılamada görmek isterdik, zira Cumhurbaşkanı, kendisini cumhur kabul eden herkesin başkanıdır ve cumhur tarafından karşılanıp sevgi gösterilmesinden daha tabi ne olabilir?
Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı, gerek meydanda gerekse şehir içinde geçiş güzergahlarında, ziyaret ettiği mekanların önündeki insanların gözlerindeki parıltıyı, içten ve doğal sevgiyi keşke Sayın Muzaffer Hocam görseydi, mutlaka içinde bir şeyler kıpırdanırdı, kendi kendine acaba derdi,
Bu millete kimsenin zorla evet dedirtme gibi bir kaygısı düşüncesi fikri yoktur, olmamıştır, olamaz da… Zira bu millete şimdiye kadar kimse zorla bir şey yaptıramadı bundan sonra da yaptıramayacaktır. Gövdesini tankın altına koyan bir millete kim zorla ne yaptırabilecektir? Bu millete zorla bir şey yaptırılabilseydi, zorla oyu ve fikri değiştirilebilseydi bugün herkes CHP’li olurdu.
Sayın Cumhurbaşkanımızın Nasrullah Camii ve Hz. Pir ziyaretlerinden bu mekanların çevresinde ufak çaplı güvenlik tedbiri alındı, ama bu tedbirler insanların bu mekanlara ulaşmasını engellemedi, hatta insanların Sayın Cumhurbaşkanımıza ulaşmasını da engellemedi. Sayın Cumhurbaşkanımızın yolunu kesen herkes kendisine temas edebildi, alınan güvenlik tedbirlerinden kimse rahatsız olmadı, CHP’nin rahatsız olmasını anlayamadım açıkçası.”