"Cumhurbaşkanımızın bizi takip etmesi mutluluk verici"

Kastamonuspor 1966 Kulüp Başkanı Metehan Babaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün ilimize gerçekleştirdiği ziyarette kulüpleriyle ilgili sözlerinden dolayı büyük onur duyduklarını söyledi.
Hasan Doğan Tesisleri’ndeki karşılamada Cumhurbaşkanı’na Kastamonuspor 1966 ile ilgili bilgi verdiklerini söyleyen Metehan Babaş, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, şehrimize gelerek bizleri onurlandırdı. Kendisine Kastamonuspor ailesi olarak, yönetim kurulumuzla birlikte teşekkür ediyoruz. Cumhurbaşkanımızı karşıladık, sporun içerisinden gelen birisi olduğu için bize ilgi gösterdi. Biz de sohbet etme fırsatı bulduk. Kastamonuspor’un 2 yılda geldiği durumu çok net bir şekilde ifade ettik. Amatör’deki bir takımı 2 yıl üst üste şampiyonluklarla süsleyerek üst liglere çıkarttığımızı paylaştık” dedi.
“CUMHURBAŞKANIMIZI ÇOK İYİ AĞIRLADIK”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kastamonuspor 1966’yı yakından takip etmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirten Başkan Metehan Babaş, “Play-Off’a kalabileceğimizi söyledik, formamızı hediye ettik, atkımızı hediye ettik. Cumhurbaşkanımızı sporcularımızla beraber karşılaşmıştık, onlarla da sohbet etti. Sporun temelinden gelen birisi olduğu için tanıtmadan sporcularımızı tanıdı. Sporcularımız da motive oldular. Hocamızı da tanıyor. ‘Hocanız iyi bir hoca, Kastamonuspor’u iyi yerlere getirecektir. Biz de Kastamonuspor’un iyi yerlerde olmasını isteriz’ dedi. Biz de camia olarak çok mutlu olduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın buraya gelmesinde emeği geçen Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, Valimize, AK Parti il teşkilatımıza teşekkür ediyoruz. Yoğun mesai harcadılar. Kastamonu’ya yakışır bir şekilde sayın Cumhurbaşkanımızı ağırladık” ifadelerini kullandı.
“SPOR KAMUOYU KASTAMONUSPOR’U TAKİP EDİYOR”
Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen 2. Futbol Zirvesi’ni de değerlendiren Metehan Babaş, spor camiasından birçok kişiyle istişare etme fırsatı yakaladıklarını ve futbol camiasının önde gelenlerinin Kastamonuspor 1966’nın önünün açık olduğunu belirttiğini söyledi.
Metehan Babaş, “Kastamonuspor herkesin ilgisini çekiyor. Çünkü Anadolu takımının bir sportif başarısını en şeffaf ve temiz şekliyle temsil ediyoruz. Hiçbir işe karışmamış, sadece başarı odaklı, sistemi olan bir takımı görüyorlar ve bizi tebrik ediyorlar. Kastamonuspor, onların arasında bir marka ve model olmuş. Herkesle çok rahat görüşme imkanı bulduk. Kendi grubumuzdaki takımlar bile, başarımızı ve önümüzün açık olduğunu kabul ediyorlar. Bu durum bizi gururlandırıyor. Bunu yakaladıysak kolay kolay hiçbir şekilde bozdurmayız, bu işi sonuna kadar götürürüz” dedi.
“GÜMÜŞHANE MAÇI ÇOK ÖNEMLİ”
Pazar günü Gazi Stadyumu’nda oynanacak Gümüşhanespor maçıyla ilgili ise Metehan Babaş, şunları söyledi: “Gümüşhane zor ve önemli bir maç. Bunun bilincindeyiz. Alt sıradaki takım, üst sıradaki takım ayrımı yapmıyoruz. Aynı ciddiyetle, çizgisini bozmayan takımlar başarılı oluyor. Bu sistemden bir an olsun koptuğunuz zaman bunun yansımasını sahada hemen görüyorsunuz. En korkulacak takımlar alt sıradaki takımlar. Çünkü onlar düşmemek için mücadele ediyorlar. Senelerce bu liglerde kalmışlar, emek harcamışlar. Son kozlarını kullanıyorlar. Üst sıradaki takımlar da şampiyonluk için oynuyor. İlk devreyle ikinci devreyi kıyaslarsak arada dağlar kadar fark var. Acaba düşer miyiz hesabı yapılan takım, şimdi Play-Off’tan çıkar mı hesabı yapıyor. Bu tabloyu Kastamonu halkına gösterebildiğimiz için mutluyuz.”
TARAFTARA TEŞEKKÜR
Taraftara da özel bir teşekkür etme ihtiyacı hissettiklerini söyleyen Metehan Babaş, “İl takımı olmamız nedeniyle ilçelerden de çok sayıda taraftarımız geliyor. Genç, yaşlı herkes bu işe gönül veriyor. Bize de bu işi sonuna kadar götürmek düşüyor. O bilinçteyiz. Bu tüm Kastamonu’nun meselesidir, tüm Kastamonu sahiplenmek zorunda. Sayın Cumhurbaşkanımız da Kastamonuspor’u takip ediyor. ‘Yakından takip ettiğim bir takım’ demesi bizi ayrıca mutlu etti. Gümüşhane maçına tüm Kastamonu halkını davet ediyoruz. Son haftalarda çok güzel görüntüler var tribünlerde. En ufak bir argo kelime yok. Tüm taraftarlarımız tek bir ağızdan tezahürat yapıyorlar, takımı destekliyorlar. Ceza alırız da takımımız orada yalnız kalır korkusuyla, hiç kimse kötü bir kelime kullanmıyor. Bu sağduyudur, takımlarına gösterdikleri sevgi ve saygıdır. Taraftarlarımıza sağduyulu davranışlarından dolayı çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.