Demir’den istikrar vurgusu

AK Parti Kastamonu Milletvekili  Murat Demir, referandumla ilgili propaganda çalışmalarına Cide’den start verdi.
Demir, kendi ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelerek ve katıldığı toplantıda referandumla ilgili olarak “istikrar için evet denilmesi gerektiğine vurgu yaptı.
Cide Belediyesi Kültür Merkezi Konferans Salonunda Cuma akşamı düzenlenen toplantıda konuşan Demir, Cide için yapılan ve yapılacak olan yatırımlar hakkında bilgi verirken, Cide’de gerekenin yapılması için çalışmalarının devam ettiğini, 2017’nin sonuna kadar Cide’nin büyük yatırımlar alacağını ve şimdiden bunların gerçekleşmeye başladığını söyledi.
Bazı hizmetlerin akışı için nüfusun önemli olduğuna işaret eden Demir. “Cide’nin yazlık sezonunda nüfusu 40-50 bin arası oluyor ve o insanların hepsinin Cide’de evi var. Ve o insanların büyük çoğunluğu Cideli. Her aileden 1 kişi nüfusunu memleketine almış olsa, hiçbir hizmet bürokrasi engeline takılmadan inanın kendiliğinden gelecektir’ dedi.
2017 yılı içerisinde Cide’nin tüm köy yollarının yapılacağın söyleyen demir, “Bunun ilgili gereken ödenek hazır. İleri ki günlerde özel idareye bu aktarım yapılacak. Bu hizmetleri sizlere Cide’den duyuruyorum ama bu kesinlikle yanlış anlaşılmasın. Bu hizmetler Kastamonu’nun tüm ilçe ve köylerine de yapılacak. Kastamonu genelinde ki tüm eksikleri inşallah çözeceğiz. Yani 2017 yılı Kastamonu için yatırım yılı olacak” diye konuştu.
En büyük hedefinin Kastamonu sahil yolunun tamamlanması olduğunu kaydeden Demir, “Eğer ben bu yolu tamamlayamaz sam kendimi başarısız bir vekil sayacağım” dedi.
16 Nisan’da gerçekleştirilecek anayasa değişikliği referandumu için startını Cide’den verdiğini ifade eden AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, “16 Nisan’da Türkiye’nin geleceği ve istikrarı için evet demek zorundayız” ifadesini kullandı ve bunun gerekçelerini sıraladı.
Anayasa’da değiştirilmesi öngörülen 18 maddeyle ilgili bilgi veren Demir, karar vermeden önce herkesin o maddeleri tekrar okumasını ve yakınlarına okuyarak bilgilendirmesini istedi.