İşte Belediyespor’un Avrupa’daki rakipleri

Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Kadınlar Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda mücadele edecek Kastamonu Belediyespor’un rakipleri belli oldu.
Geride bıraktığımız sezonda Türkiye Hentbol Süper Ligi şampiyonu olarak Avrupa’da ülkemizi temsil etme hakkı elde eden Kastamonu Belediyespor’un mücadele edeceği Kadınlar EHF Şampiyonlar Ligi ön eleme turu grup kuraları, EHF’nin Viyana’daki merkezinde çekildi.


Kura çekimine 3. torbadan katılan Kastamonu Belediyespor, Vipers Kristiansand (Norveç), Podravka Vegeta (Hırvatistan) ve Gomel (Belarus) ile 1. Grup’ta yer aldı.
Podravka Vegeta ile yarı final müsabakası oynayacak olan Kastamonu Belediyespor, rakibini yenmesi durumunda finalde Vipers Kristiansand-Gomel eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak. Ön eleme turu müsabakaları, 9-10 Eylül tarihlerinde yapılacak.
Öte yandan diğer grupta ise Thüringer (Almanya), H65 Höörs HK (İsviçre), Mecalia Atletico Guardes (İspanya), Hypo Niederösterreich (Avusturya) takımları yer aldı.
İki ayrı grupta toplam 8 takımın mücadele edeceği ön eleme turunda gruplarında ilk sırayı alacak 2 ekip, Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek.

Teknik sorumlu Hakan Günal:
“İlk hedef gruplara kalmak”

Kastamonu Belediyespor’un elde ettiği şampiyonluğun en büyük mimarı olan teknik sorumlu Hakan Günal, bu başarıyı bu sezon Avrupa sahnesinde de sürdürmek istiyor.
Şampiyonlar Ligi ön eleme grup kuralarının çekilmesi sonrasında değerlendirmelerde bulunan Hakan Günal, “Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizi ve Kastamonu’yu en iyi şekilde temsil etmek için mücadele edeceğiz. Norveç, Hırvatistan ve Belarus temsilcileri ile eşleştik. İlk maçımızın Hırvatistan takımı HC Podravka Vegeta ile oynayacağız, bu bizim için avantaj. Daha önce Vegata’da forma giyen Kristina Elez’i renklerimize bağlamıştık. Alınan ilk bilgilere göre, Vegeta’nın küçülmeye gittiğini öğrendik. Grup müsabakalarında final oynamak, finali de kazanıp Şampiyonlar Ligi finallerine kalmak istiyoruz” diye konuştu.
İlk hedeflerinin Şampiyonlar Ligi gruplarında mücadele etmek olduğunu söyleyen Hakan Günal, “Bunun için tüm çabamızla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Müsabakalar, lig maçlarından önce başlayacak. Hazırlık sürecini buna göre planlıyoruz” dedi.

“Bayrağımızı en iyi
şekilde temsil edeceğiz”

Kastamonu Belediyespor Başkan Yardımcısı ve Hentbol Şube Sorumlusu Hüdaver Eski, Avrupa’daki rakiplerin belli olmasının ardından yaptığı değerlendirmede, bu büyük maratonda Türkiye’yi temsil etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi.
Hüdaver Eski, “Yoğun bir lig maratonun ardından Türkiye’de şampiyon olarak bayrağımızı Avrupa’da dalgalandırmaya hak kazandık. Şampiyonlar Ligi platformunun ciddiyetini biliyoruz ve en iyi şekilde hazırlanarak bayrağımızı temsil etmek istiyoruz. Bir Anadolu kentinin, Şampiyonlar Ligi gibi dev bir platformda ülkesini temsil ediyor olması da ayrı bir gurur kaynağı. Kura çekiminde geçen yılın Avrupa Challenge Cup finalisti, Türkiye Şampiyonu Kastamonu Belediyesi SK sunumu ile gururlandık. Mücadele etmekten hiçbir zaman kaçınmayan takımımız, Şampiyonlar Ligi’nde de gruplara kalma başarısı gösterecek ve bu başarıyı da Türkiye’ye ilk defa yaşatacaktır. Ekibimize güvenimiz tam. Taraftarımızdan aldığımız güç ve bayrağımızı temsil etmenin haklı gururuyla maçlarımızı oynayacağız” dedi.