Karasalihoğlu ödülünü aldı

Gazetemiz yazarı, Arkeolog Kastamonu Valiliği Kent Tarihi Müzesi Sorumlusu Murat Karasalihoğlu’nun bu yılki kültür ödülüne layık görüldüğü 3. Uluslararası Özkan Mert Onur Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Gallerius’un İnanç ve Düşünceye Tolerans ve Hoşgörü kararının İzmit’te açıklanmasının 1706. yıldönümü etkinlikleri ile birlikte düzenlenen 3. Uluslararası Özkan Mert Onur Ödülleri törenle sahiplerini buldu.
Onur, şiir, kültür, bilim ve çevre dalında olmak üzere 5 farklı kategoride verilen ödüller Nicomedia Akademi Derneği, Nicomedia Kocaeli Kültür Platformu, Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği ve Özkan Mert Onur Ödülü Seçici Kurulu tarafından belirlendi.
Kocaeli Mimarlar Odası’nda gerçekleşen törene CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Nicomedia Akademi Başkanı Numan Gülşah ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Törende ressam Kamuran Özden’in de 12 eseri sergilendi. Kamuran Özden hoşgörü temalı yağlı boya tablo yaparak canlı performans sergiledi.
Ardından ödüller sahiplerine verildi. Onur ödülü Gazi Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Halk Bilim Bölüm Başkanı, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz’a, şiir ödülü Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e, kültür ödülü gazetemiz yazarı, Arkeolog, Kastamonu Valiliği Kent Müzesi Sorumlusu Murat Karasalihoğlu’na, bilim ödülü Avni Öztüre’ye ve çevre ödülü ise Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu’na verildi.