KAS-DER ve Öz Yeni Ay el ele verdi

KAS-DER Genel Merkezi Kadın Kolları, kadın ve çocukları kapsayan “KAS-DER Kuzey Yıldızı Yardım Eli” projesi kapsamında Kastamonu Öz Yeni Ay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ye işbirliği kararı aldı. Bu noktada Kastamonu’ya gelen KAS-DER kadın kolları, Öz Yeni Ay’ın sahibi Yusuf Öz ile biraraya geldi ve İstanbul’dan getirdiği yardım malzemelerini teslim etti.

KAS-DER Genel Merkezi Kadın Kolları Başkanı Meral Nugay Dikmen, Başkan Vekili Necla Bilgin, Başkan Yardımcısı Betül Uğur, Başkan Yardımcısı Nuray Özbek, Sayman Serpil Servet Oral, fahri üye Özcan Atamert ve yönetim kurulu üyeleri Kadriye Necla Timur ile Dudiye Toprucak’tan oluşan KAS-DER heyetini Öz Yeni Ay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ağırlayan Öz Yeni Ay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi sahibi Yusuf Öz, projenin amacına ulaşması için azami gayret sarf edeceklerini söyledi.

Köylerde ve bazı kasabalarda yoksulluğun pençesinde zor günler geçiren aileler olduğunu ve her birine ulaşmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirten Yusuf Öz, bu sorunu kaynağında çözmeninde İstanbul’da yaşayan Kastamonulu iş adamlarının Kastamonu’ya yatırım yapmalarıyla mümkün olacağını belirtti.

Yusuf Öz, İstanbul’da yaşayan Kastamonulu iş adamlarına da çağrıda bulunarak, “Kastamonu’ya mutlaka gelsinler, mutlaka yatırım yapsınlar. Kastamonu turizmde bakir sanayide ise çok yoksul bir şehir. Bu nedenlede halen göç veriyor. Artık bir Kastamonulu olarak doyduğumuz yerde değil doğduğumuz yerde ikamet edelim ve doğduğumuz yerde doyalım istiyorum. Ama yatırım yaparken bu güzelim doğayı bozmadan, çevreyle barışık yatırımlar yapmalarını özellikle rica ediyorum. Kastamonu büyüyor ama ilçeleri küçülüyor. Özellikle de ilçelere yatırım yapılsın istiyoruz. İnsanlarımız göç etmesin, aileler parçalanmasın istiyoruz” ifadelerini kullandı.

KAS-DER Kuzey Yıldızı Yardım Eli projesi kapsamında topladıkları yardımları Kastamonu’da ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak en doğru adresin Öz Yeni Ay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olduğununda yanılmadıklarını kuruma düzenledikler bu ziyarette gördüklerini belirten KAS-DER Genel Merkezi Kadın Kolları Başkanı Meral Nugay Dikmen ise “Kuzey Yıldızı Yardım Eli projesi kapsamında topladığımız ihtiyaç malzemelerini Kastamonu’da teslim edeceğimiz en doğru adresin Öz Yeni Ay Özel Eğitim ve Rehabilistasyon Merkezi olduğuna karar verdik. Çalışmalarımız bir kadına ne lazımsa, ihtiyacı olan diğer kadınlara da lazımdır amacını gütmektedir. Biz kadın kolları olarak hepimiz kol kola yürümekteyiz. Kastamonulu hemşerilerimize ve Kastamonu’ya hizmetten kaçınmadan daima ileriye bakarak yolumuza devam edeceğiz. Tüm birimleriyle birçok başarılı işe imza atan KAS-DER Genel Merkezi ileride yepyeni projlerle hemeşerilerimizin karşısına çıkacaktır. Bize bu projede destek olan Şişli Belediyesi’ne ve Öz Yeni Ay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin kurucusu Yusuf Öz ve ekibine, kadın kolları grubumuza teşekkür ediyoruz ve daha sonra devam edecek olan yardımlarımızın da ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında yardımlarını esirgemeyeceklerine gönülden inanıyoruz” diye konuştu.

Öz Yeni Ay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi sahibi Yusuf Öz ziyaret sonunda KAS-DER heyetinde bulunan her isme birer teşekkür plaketi takdim etti.