KATSO’dan Teknik Lise hamlesi

KATSO Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, yeni dönemde proje ve üretim üzerine yoğunlaşacaklarını söyledi.

OSB’de üretim yapan fabrikaların vasıflı eleman sıkıntısını yakından bildiklerini, bu sorunun çözümünün de OSB içerisinde kurulacak bir teknik lise olacağını kaydeden Oğuz Fındıkoğlu, konuyla ilgili girişimde bulunacaklarını belirtti ve “Bu projeyi herkesin desteğiyle hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

 

KASTAMONU Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, yeni dönemde proje ve üretim üzerine yoğunlaşacaklarını dile getirdi.

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Yönetim Kurulu Üyeleri, KATSO Başkanı Oğuz Fındıkoğlu’nu makamında ziyaret etti ve ‘hayırlı olsun’ dileklerini iletti.

KATSO olarak yeni dönem de üzerinde yoğunlaşacakları en önemli konu başlıklarının üretim ve proje olacağını dile getiren Başkan Oğuz Fındıkoğlu, Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) içerisinde bir Meslek Lisesi açılması noktasında girişimde bulunacaklarını söyledi. OSB’de üretim yapan fabrikaların vasıflı eleman sıkıntısını yakından bildiklerini, bu sorunun çözümünün de OSB içerisinde kurulacak bir teknik lise olacağını kaydeden Oğuz Fındıkoğlu: “Bu projeyi herkesin desteğiyle hayata geçirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

“EL SANATLARIMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Yeni dönem de oda olarak üzerinde durmak istedikleri bir diğer önemli projenin el sanatları olduğunu söyleyen KATSO Başkanı Oğuz Fındıkoğlu: “KATSO olarak el sanatlarımıza sahip çıkma, bunları yaşatma, geleceğe taşıma adına bazı projelerimiz var. Bunları yakın bir zaman da hayata geçirmek istiyoruz. Hem kurs, hem de satış olabilecek bir yer arayışımız devam ediyor” dedi.

“DESTEKLER KONUSUNDAHALKIMIZI BİLGİLENDİRECEĞİZ”

Daha çok projeler hazırlanması noktasında öncü olmak istediklerini anlatan KATSO Başkanı Fındıkoğlu: “KUZKA toplantılarında bakıyoruz, Kastamonu, Çankırı ve Sinop arasında en az proje hazırlayan il Kastamonu… Bundan sonra proje ve üretim üzerine yoğunlaşmalıyız diye düşünüyoruz. Mermer konusunda da ciddi proje düşüncelerimiz var. İnanılmaz destekler var, ancak birçok insanımız bunun farkında bile değil. Biz KATSO olarak bu desteklemeler noktasında halkımızı en iyi şekilde bilgilendirmek istiyoruz” dedi. KATSO olarak Osmanlı Sarayı’ndan tamamen vazgeçtiklerini söyleyen Fındıkoğlu: “Büyük rakamlar harcanacaktı, bu kadar rakamlar harcandığında kendi yerimiz olmalı diye düşünüyoruz. Bir yer alınabilmesi noktasında bazı başvurularımız oldu. Sıfırdan bir bina yapıp odamıza güzel bir yer kazandırmak istiyoruz” dedi.

“YEREL BASIN BU KENTİN SESİDİR”

KGC Başkanı Erkan Yılmaz ise KATSO Başkanı Oğuz Fındıkoğlu ve yeni yönetime Kastamonu basını adına ‘hayırlı olsun’ dileklerini iletti.

Ziyaret vesilesiyle bir kez daha yerel basına destek çağrısı yapan Yılmaz, il merkezi ve ilçelerdeki belediye başkanları, ticaret sanayi odaları, esnaf birlikleri, sivil toplum kuruluşları ve yurttaşlara, güç koşullarda yayıncılık yapan yerel basını desteklemeleri çağrısında bulundu.

Yılmaz, yerel basının daha fazla okunması, ilan-reklam gelirlerinin artırılması için duyarlılık oluşması gerektiğini belirterek, şu çağrıyı yaptı: “Bilgi ve teknolojinin sürati ile artık yerelde üretilen haberler de kısa sürede ülkemizde ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yankı buluyor. Yurttaşların sorunları ile kamu kurumlarının yöneticileri, belediye başkanları, siyasi parti yöneticileri, ticaret, sanayi odaları ve esnaf birliklerinin tüm çalışmaları da yerel basın sayesinde kamuoyuna duyuruluyor. Kentlinin sesini kamuoyuna, ülkeye ve dünyaya duyuran yerel basın, yüksek maliyetlere karşın, ekonomik bağımsızlığı ve istihdam artışı için daha fazla okur, ilan ve reklam desteğine ihtiyaç duyuyor. Tüm yurttaşlarımız, kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasına, ‘Sesinize nefes verin’ diyoruz. Yurttaşlarımız, her gün yerel gazete satın alarak kentin sesi yerel basına destek olmalıdır. Kurum, kuruluşlar ve iş dünyasının da yerel basın kuruluşlarına ilan-reklam gelirleriyle destek vermesi önem taşımaktadır. Yerel basın, yerelin, halkın, kentlerin sesidir. Tüm kentliler, seslerine sahip çıkmalıdır.” (HABER MERKEZİ)