Kuyumcu soygununda TUTUKLAMA

  • Gözaltına alınan üç kişiden biri tutuklandı

Polis, Elif Kuyumculuk’a yönelik silahlı soygun olayını gerçekleştiren ve işyeri sahibi Elif Pehlivan’ı ağır yaralayan şahsın yakalanması için aralıksız sürdürdüğü çalışmalar sonunda olayla ilgili olarak üç kişiyi gözaltına aldı.

28 Ağustos’ta meydana gelen olay sonrasında başlatılan soruşturmada elde edilen bulgular ve ifadeler ışığında E.T isimli şahıs ile eşi Ü.T ve annesi T.T gözaltına alındı. Şahıslar, Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki sorguları sonrasında dün Adliye’ye sevk edildi. E.T mahkemece tutuklanırken, Ü.T ve T.T ise savcılık sorgusu sonrasında serbest bırakıldı.

VALİ ÇAKIR’DAN DEĞERLENDİRME

Soyguna uğrayan işyerine önceki gün bir ziyaret gerçekleştiren ve fail ya da faillerin en kısa sürede yakalanacağı mesajını veren Vali Avni Çakır, gözaltılar sonrasında dün yaptığı açıklamada, “Olay Cumhuriyet Başsavcımız ve adli makamların kontrolünde olduğu için bu aşamada açıklama yapmamız doğru değil ama üzerinde çalıştığımız bir şahıs vardı. Bu şahısla alakalı bir gözaltı işlemi gerçekleştirildi. Şu anda Adliye’ye intikal ettirildi. Mevcut delilleri ile beraber hakim karşısına çıkartılacaklar. Arkadaşlarımız olayın olduğu günden bugüne kadar, benim de yakın takibimle titiz bir çalışma gerçekleştirdi” dedi.