Merkez İlçe adayı Faruk Özdemir

Ankara’da Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş’ın gerçekleştirdiği mülakat sonrasında, Merkez İlçe başkan adayı olarak Veteriner Hekim Faruk Özdemir’de karar kılındı.

Ak Parti Kastamonu teşkilatında Merkez ilçe dahil yedi ilçenin ilçe başkan adayları genel merkezde gerçekleşen mülakat sonrasında belli oldu.

İl Başkanı Halil Uluay’ın başkanlığında Ankara’ya giden ilçe başkan adayları partinin genel başkan yardımcısı olan Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş’ın gerçekleştirdiği mülakata katıldı.

Mülakatlar sonrasında Merkez İlçe Başkanlığı için Veteriner Hekim Faruk Özdemir, Abana’da Ahmet Acar, Bozkurt’ta Mehmet Aslan, Çatalzeytin’de Hasan Çay, İnebolu’da Mustafa Özay, Taşköprü’e Hüseyin Erol, İhsangazi’de ise Necmi Aladağ ilçe başkanlığı için aday olarak belirlendi. Bu ilçelerdeki kongreler önümüzdeki günlerde gerçekleşecek.

Kastamonu Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı’na aday olarak gösterilen Faruk Özdemir, mevcut ilçe yönetiminde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyordu. Abana üyesi Ahmet Acar ile Bozkurt üyesi Mehmet Aslan da önceki dönemlerde İl Genel Meclisi üyesi olarak görev yapmıştı. İnebolu adayı Mustafa Özay’ın ise 2014 seçimlerinde ilçesinden belediye başkan adaylığı bulunuyordu. Taşköprü’de Hüseyin Erol, mevcut ilçe yönetiminde görev yaparken, Çatalzeytin üyesi Hasan Çay’ın ise ilçede sigorta üzerine esnaflık yaptığı öğrenildi. İhsangazi ilçe başkanlığına aday olarak gösterilen Necmi Aladağ ise halen ilçesinin İl Genel Meclisi üyesi olarak görev yapıyor.