Zülfüyâr

mafacanMilletvekili Murat Demir önceki gün bu köşede yayımlanan “Milletvekilleri ile Kastamonu’nun gündemleri apayrı” başlıklı yazıma yokuş aşağı freni patlamış kamyon şiddetiyle cevap verdi…

En ufak eleştiriyi bile kaldıramıyorsanız ne diye kamu görevine soyunuyorsunuz beyefendiler?

Ne yazık ki epey zamandır ilimizdeki seçilmiş ve atanmışları, basının zülfüyâre dokunan en ufak bir dokundurması karşısında bile öfke kontrolünü kaybetmekten, ormanların kralı aslan edasıyla kükremekten mütevellit bir hastalık sardı sarmaladı…

Zatıâlilerinizin iki seçeneği var; ya basının kamu yararına ileri sürdüğü yapıcı eleştirilerden ders çıkarmaya bakacaksınız ya da ders çıkarmaya bakacaksınız.

Birçok seçilmiş ve atanmış geldi geçti tarih sahnesinden ilimizde…

Basın hancıdır, zatıâlileri yolcu.

Her daim alnı açık, hür, aklı başında olmuş, Kastamonu’nun yararından başka bir şey düşünmemiş, sesi soluğu olmaya çalışmış, yaklaşık yüz elli yaşındaki Kastamonu basını, memleketin âli menfaatlerini tarafsız bir gözle okurlarına ulaştırmak yerine dostlar alışverişte görsün hesabı yemek tarifleri, börtü böcek haberleri yazmayacağına göre bu saatten sonra…

Başka yol yok beyefendiler.

Sayın milletvekilinin yüksek tansiyon altında kaleme aldığı görülen cevabını, değerlendirmeyi sizlere bırakarak aşağıda “aynen” yayımlıyorum…

  • ••

“Kastamonu ilimizde 2 yıla yakındır Milletvekili olarak görev yapıyorum.
Bu süre zarfında tek derdimiz üç vekil olarak sadece bu memlekete hizmet etmek oldu ve hep öyle olacak.
Yerel basın mensupları arkadaşlarla hep iyi geçinmek onlarla iyi ilişkiler içinde olmak istedim ve bu güne kadarda hiç bir basın çalışanımızla problem yaşamadım, inşallah bu böyle devem edecek.

Fakat artık söylemeden edemeyeceğim. Köşe yazarı gibi görünen ama her fırsatta ilin AK Parti’li siyasilerini eleştirmeyi kendine görev edinmiş şahıs; bugün yine yazısında hiç bir bilgiye dayanmayan toplumu yalan yanlış yazıları ile yönlendirme çabasına bürünmüş. Bu kişiye bizimde bir sözümüz olmalı.

Sayın Afacan biz nerde yaşadığımızı çok iyi biliyoruz, ama iki yıldır sesimizi çıkarmadık. Artık yeter! Kendini akılı zannediyorsun.
Bizim tek bir gündemimiz var o da Kastamonu.
Bu talepler benim şahsi not olarak Bakanlarımıza verdiğim talepler.
Rahatsızmı oldun?
Yada bu talepleri küçümsüyormusun?
Karadeniz Sahil Yolu toplam 140 km maliyeti 6 milyar, senin için ne ifade ediyor.
Benim öncelikli gündemim bu YOLLL !!!
İlçelere doğalgaz talebimiz küçümsenecek bir talepmi?
Pınarbaşı, Azdavay bölgesinde doğa turizmi için yaptığımız talep küçümsenecek bir talepmi ? Bu proje de yaklaşık 200 milyonluk bir proje olacak.

Kaldıki bizim gündemimizde ne olup olmadığını sanamı soracağız, illa bilmek istiyorsan açarsın bir telefon, ya da gelir, aklından geçenleri bizimle paylaşırsın. O kalemi eline alıp sallayacağına, o fazla aklını bizimle paylaşırsın. Eğer bu memleketi düşünüyorsan tabiki.

BAKAP, Teknokent, Kalkınmada 4.bölgeden 5-6 bölgeye geçmek, yeni OSB’de faliyete geçme çalışmaları, Serbest Bölge, İnebolu Limanı. Biraz araştırms yaparsan daha senin bile aklının almayacağı talep ve projeler üzerinde görüşmeler yaptığımızı ve belirli bir seviyeye geldiğimizi öğrenirsin.

Kastamonu’muz tarihinde almadığı yatırımları alıyor. Senin hayal edemediğin projeler bizim gündemimizde,  ama malesef sen bu gündeme erişemezsin.
Eğer derdin Kastamonu ise gelir istişare edersin, düşüncelerini bizimle paylaşırsın bizde seve seve birlikte hareket ederiz.

Ha ‘benim elimde kalem istediğim gibi yazarım dersen’ paşa gönlün bilir…”.

 

mustafa-afacan-bant