Özel Eğitim öğrencilerine aşçılık eğitimi

TOSYA'DA ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİNE AŞÇILIK KURSU AÇILDI (MEHMET ÜNSAL/KASTAMONU-İHA) Kastamonu'nun Tosya ilçesinde özel eğitime devam eden kişilere yönelik aşçılık kursu açıldı.

Tosya’da özel eğitim gören öğrencilere aşçılık eğitimi verildi. Örgün eğitim çağını geçmiş ve belirli bir yaşın üzerinde olan kişiler için Tosya Halk Eğitim Merkezi’nde topluma kazandırmak amacıyla özel eğitim kursu açıldı.

TOSYA’DA ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİNE AŞÇILIK KURSU AÇILDI (MEHMET ÜNSAL/KASTAMONU-İHA)
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde özel eğitime devam eden kişilere yönelik aşçılık kursu açıldı.

Haftanın 5 günü sabah İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından taşımalı eğitim kapsamında servis ile aileleriyle birlikte evlerinden alınan kursiyerler akşam tekrar evlerine bırakılıyor.

Örgün eğitim dışında kalan engelli bireyleri topluma kazandırmak amacıyla açılan kursta bireylerin el becerilerini geliştirme ve bir mesleki kazanım elde etmelerini sağlamak için meslek edindirme kurslarından aşçı yardımcılığı kursu açıldı.

Kursiyerlere başta bulaşıkların yıkanması olmak üzere yemek yapabilmek için hazırlık yapma, belirli yemekleri yapabilmek aşçı yardımcısı olabilmelerine yönelik eğitim veriliyor.

Kursu başarılı ile tamamlayan bireylerin Engelli KPSS sınavından yeterli puan almaları durumunda engelli kadrosundan işe girebilmelerine de imkan sağlanıyor. Ayrıca kursu başarı ile tamamlayıp sertifikalarını alan kursiyerlerin özel sektörde iş bulabilmelerine de zemin hazırlanıyor.

Kursu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sevgi Alkan, Halk Eğitim Müdiresi Nesrin Avcı’dan kurs hakkında bilgi aldı.

Ekim ayının ilk haftası başlayan özel eğitim kursu Haziran ayında sona erecek.(İHA)