Ülkü Ocakları’ndan Türkmenlere yardım kampanyası

Kastamonu Ülkü Ocakları, Suriye’de saldırı altında bulunan Türkmenler için yardım kampanyası başlattı.

İl Başkanı Resul Köprülü, başlattıkları yardım kampanyasıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kendi namuslarını, canlarını ve en kıymetlileri olan vatanlarını savunan Suriye Türkmeni soydaşlarımız ise bölgede çıkar peşinde koşan zalimlerin ilk hedefi halindedir” dedi ve kampanyaya katılmak isteyenlerin 30 Kasım’a kadar başvurabileceklerini belirtti.

Kastamonu Ülkü Ocakları, Suriye’de saldırı altında bulunan Türkmenler için yardım kampanyası başlattı.
Konuyla ilgili bir basın açıklamasında bulunan Kastamonu Ülkü Ocakları Başkanı Resul Köprülü şöyle dedi:
“Suriye tarihin gördüğü en büyük güç hesaplaşmalarından birine tanıklık etmektedir. Bölge üzerinde plan yapanlar, mazlum ve biçare bölge halkının oluk oluk akan kanından ziyade elde edecekleri milyon dolarlık ticari pazarları evla görmektedir. Kendi namuslarını, canlarını ve en kıymetlileri olan vatanlarını savunan Suriye Türkmeni soydaşlarımız ise bölgede çıkar peşinde koşan zalimlerin ilk hedefi halindedir.
Türkiye’nin bölgedeki güç kaynağı olan soydaşlarımızı bu coğrafyadan arındırmak isteyen şer odaklarının anlaştığı tek nokta Türkmenlerin yok sayılmasıdır. Zira dün Esad rejimi tarafından Türkmendağı’ndaki soydaşlarımıza yönelik olarak başlatılan; İran’ın karadan, Rusya’nın ise havadan desteklediği geniş çaplı operasyon ve buna karşı sessizlik aynı zihniyetin tezahürüdür.
Vatan toprağının kutsaliyetine inanan ve can verip bu sevdasından vazgeçmeyen soydaşlarımız tüm imkânsızlıklara rağmen ayakta kalmaya çalışmaktadırlar. Sivil soydaşlarımızın üzerine bombalar yağmakta, yavrularımızın feryatları, analarımızın ağıtları arşı titretmektedir. Her biri atası Fatih yaşında olan Türkmen yiğitleri gün geçtikçe erimekte, asırlık çınar Türkmen babaları bu manzara karşısında kahrolmaktadır.
Büyük sıkıntılar içerisinden sıyrılarak bugünlere gelen Ülkücü Hareket, soydaşlarının çektiği sıkıntıları yüreğinin en derininde hissetmektedir. Ülkü Ocakları, Türk milletinin kendisine teslim ettiği yardımları bu güne kadar Irak Türkmeneli, Suriye ve Türkiye’de bulunan bir milyonun üzerinde Türkmen soydaşımıza ulaştırmanın gurur ve mutluluğunu taşımaktadır. Mazlumların yarasını sarmak, acılarını paylaşmak için nasıl ki dün Kerkük’ e varıp, Doğu Türkistan için Türkiye’yi kıyama kaldırıp, Güney Azerbaycan için haykırıp, Türkmendağı’nda soydaşlarımız ile abdest aldıysak yine aynı anlayış içerisinde bugün de soydaşlarımızın maddi ve manevi anlamda yanında olacağız. Kastamonu başta olmak üzere ülkemizin muhtelif bölgelerinde bulunan Türkmen soydaşlarımıza kendi evlerinde olduklarını hissettirmek için elimizden geleni yapıyoruz.
Suriye Türkmendağı’ndaki soydaşlarımıza gönderilmek üzere bir yardım kampanyası başlatarak savaşın ortasında olan soydaşlarımızı da yalnız bırakmayacağız.
Başlatmış olduğumuz bu kampanya çerçevesinde aynî yardım olarak:
Gıda Grubu: Su, Konserv, Bulgur, Pirinç, Makarna, Un, Kahvaltılık (Üçgen Peynir, tereyağı, bal);
Tekstil Grubu: Yatak, Çocuk Bezi, Çocuk Ayakkabısı, Çocuk Giyim, Battaniye, Çadır.
Yardımlarınızı 30 Kasım 2015 tarihine kadar Ülkü Ocaklarının il ve ilçe binalarımıza ulaştırabilirsiniz. Ayrıca Kastamonu Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Türkmeneli Yardım Hesabına (İNG BANK TR 950009900462817700100002 hesabına yatıracağınız nakdî yardımlar geçmişte olduğu gibi yine bizzat Ülkü Ocakları tarafından ihtiyaç sahibi soydaşlarımıza ulaştırılacaktır.
Bu vesile ile düzenlediğimiz kampanyalara desteğini esirgemeyen ve bu kutlu mücadelede bizleri yalnız bırakmayan büyük Türk milletine şimdiden teşekkürlerimizi sunar, yapacakları yardımların kabul olmasını dilerim.”
Köprülü, yardım kampanyası hakkında detaylı bilgi almak isteyenlerin telefonla ulaşabilecekleri isimleri de şöyle sıraladı: Sadi Bilen (0543 763 37 37), Mehmet Baloğlu (0543 787 87 94), Hakan Köseoğlu (0545 565 37 37).