Yolun açık ola Yiğit

Hayatımın hiçbir evresinde başarısıyla övünen biri olmadım. Ama söz konusu arkadaşlarımın, dostlarımın başarısıysa ilk konuşan ben olmak isterim.
Gazetemizde haberini okuduğunuz Yiğit Yurtseven, benim okul yıllarından arkadaşımdır. Farklı illerde yaşamlarımızı sürdürüyor olsak da gönül bağımız birdir.
Niyazi Erdoğan_213Yiğit, geçtiğimiz günlerde İstanbul Moda Hatası Mercedes-Benz Fashion Week’te yürüdü. Yılda yalnızca iki kez gerçekleştirilen bu önemli defile, moda televizyonu olan Fashion TV’de de yayınlandı.
Aynı Yiğit, geçtiğimiz Aralık ayında online yayın yapan ve geniş bir izleyici kitlesine sahip olan moda ve yaşam dergisi Evos Angels’ta “Ayın Erkek Başarı Öyküsü” bölümününde yer almıştı.
Yiğit, İstanbul’un en ünlü spor salonlarından birinde kişisel antrenör olarak çalışıyor. Gaziosmanpaşa Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölümünü tamamlayan dostum, hala spor fizyolojisi üzerine yüksek lisans eğitimine de devam ediyor.
Kendisiyle tanıştığımdan bu yana sporla ilgilenen Yiğit Yurtseven, dergiye verdiği röportajda şu cümleleri kullanmıştı:
“Kendimi bildim bileli hep sporla iç içe bir çocukluk geçirdim ve idealim hep iyi bir sporcu olmaktı. Uzun yıllar profesyonel olarak basketbol oynadım ama ne yazık ki geçirdiğim bir sakatlık sonucu bırakmak zorunda kaldım. Aldığım eğitim ve bu konudaki tecrübelerim spor hayatıma antrenör olarak devam etmeme olanak sağladı. Belki üst düzey bir sporcu olma şansımı yitirdim ama alanında uzman, bilgi birikimi yüksek, bir antrenör olma yolunda emin adımlarla ilerliyorum.”
Yiğit, sporculuğunun yanında gerçekleştirdiği modellik deneyimiyle de adından sıkça söz ettirecek gibi duruyor.
Yiğit Yurtseven elde ettiği başarılarla, Kastamonu bayrağını dalgalandıran bir gencimiz olarak İstanbul’da yaşayan büyük Kastamonu nüfusu için de gurur kaynağı olmaktadır. Kendisi hakkında daha fazla bilgi alabilmek için aşağıdaki hesapları takip edebilirsiniz:
instagram: yurtsevensportif
facebook: yurtsevensportif
twitwer: yrtsvnsportif
web: www.yigityurtseven.com