Yusuf Öz’den Demir'e destek

 Özel Öz Yeni Ay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin sahibi Yusuf Öz, AK Parti Milletvekili Murat Demir’in Karayolları’yla yaşadığı soruna değinerek, “Son dönemlerde Cide’de bir milletvekili arkadaşımızın başına gelenleri sizler yazdınız. Bu aslında her zaman, her gün olan şeyler. Doğu Çevre Yolu’nu yapmak bu kadar zor muydu? Söylenecek çok şeyler var. Kastamonu’da duyarlı insanımız çok az. Sormayan, sorgulamayan bir toplum olduk” dedi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yerel basın mensuplarına bir yemek veren Öz, basın mensuplarının gününü kutladı gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

Yerel basına çalışmalarından dolayı teşekkür eden Yusuf Öz, Kastamonu’nun ilerlemesinde basının çok önemli bir yer edindiğine değinerek; “İşiniz zor. Zor günlerde başarmak, atlatmak sizin işiniz. Ülkemiz ciddi bir süreçten geçiyor. Sizler gördüğünüzü objektif olarak yazmazsanız, insanların haber alma özgürlüğü, sizlerin de basın özgürlüğünüz olmaz. İnsanımızın kamuoyunda bilgilendirilmesi için size önemli görevler düşüyor” diye konuştu.

Yusuf Öz, konuşmasının devamında Kastamonu’nun da gelişimine vurgu yaparak; “Büyüleyen ve büyüyen kentimiz her geçen gün gelişiyor. İlimizin büyürken de sağlıklı büyümesi gerekiyor. Her alanda sizler rehbersiniz. Kimse bundan gocunmamalı. Son dönemlerde Cide’de bir milletvekili arkadaşımızın başına gelenleri sizler yazdınız. Bu aslında her zaman, her gün olan şeyler. Doğu Çevre Yolu’nu yapmak bu kadar zor muydu. Söylenecek çok şeyler var. Kastamonu’da duyarlı insanımız çok az. Sormayan, sorgulamayan bir toplum olduk. Neden böyle olduk. Sorgulayan insanlar olmak zorundayız. Ülkemiz etrafı ateş çemberi, hiç kimse bana ne diyemez. İnsanlığın kıyıya vurduğu bir dönemdeyiz” ifadelerini kullandı.

Aktif iyasetten çekilmediğini, sadece ara verdiğini söyleyen Yusuf Öz, önümüzdeki dönemlerde tekrardan siyasette aktif olabileceğinin sinyallerini verdi.

CENGİZ MUHZİROĞLU