1200 Mehmetçiğin gurur günü

Kastamonu 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’nda kısa dönem erler dün yemin etti.
Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı Kışlası’nda 4 haftalık acemi eğitimini tamamlayan bin 200 kısa dönem erin gerçekleştirdiği yemin töreninde duygu dolu anlar yaşandı.
Törende acemi eğitiminde başarı gösteren erlere Vali Yaşar Karadeniz, AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü,Kastamonu Garnizon Komutanı ve Askeralma Bölge Başkanı Personel Albay Sadettin Yıldız, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Seyit Aydın ve Kastamonu Belediye Başkanvekili Eşref Can tarafından ödül ve plaket verildi.
Törende acemi erler adına bir konuşma yapan Jandarma Er Resul Dumanoğlu, “Vatan borcumuzu ödemek üzere gönül huzuruyla teslim olduk. Şimdi biz gururlu, başı dik ve mutlu olarak ailelerimizin karşısındayız. Gururluyuz, çünkü terimizin son damlasına kadar yılmadan çalışarak ve komutanlarımızın emirlerini eksiksiz yerine getirerek iyi birer Türk askeri olarak yemin etmeye hak kazandık” dedi.
Törende yemin eden erlere hitaben bir konuşma gerçekleştiren Kastamonu 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Jandarma Albay Ergün Cebeci de, “Büyük gayret ve fedakarlıklarla büyüttüğünüz ve gururla asker ocağına gönderdiğiniz evlalarınız kahraman jandarma teşkilatının bir ferdi olarak karşınızda dimdik durmaktadır. Dosta güven düşmana korku veren evlatlarımız yüce Türk milletinin gurur kaynağıdır. Evlatlarınızla, kardeşlerinizle, eşlerinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Kanunu, nizamı, doğruluğu ve dürüstlüğü daima rehber edinerek yemininize sadık kalacağınızdan eminiz. Temel eğitimde gösterdiğiniz gayret ve çabadan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Ergün Cebeci’nin konuşmasının ardından 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı emrinde görevli gösteri timinin yaptığı gösteriler izleyenler tarafından büyük beğeni topladı. Gösterinin sonunda askerlerin kule oluşturarak Türk bayrağı açması da büyük alkış aldı.