19 yaşındaki genç evlilik vaadiyle dolandırıldı

  • 60 bin lirasını kaptırdı

İlimizde yaşayan 19 yaşındaki Sabri Gezer, evlilik hayaliyle gittiği Şanlıurfa’da bir aracı vasıtasıyla 22 yaşındaki Suna isminde bir kızla tanıştırıldı. İddiaya göre ailesinin de desteğiyle Suna ismindeki kişiyle evlenebilmek için altın ve çeşitli eşyalar alan Sabri Gezer, bir süre sonra evlenmek istediği kişiye ulaşamadı ve dolandırıldığını anladı.

Yaşanan bu durum sonrasında Sabri Gezer ve ailesi ATV’de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katılarak yardım istedi ve kendilerini dolandıran şahısların bulunmasını talep etti.

Ailesiyle birlikte yük taşıyıcılığı yaptığını söyleyen Sabri Gezer, tüm birikimlerinin gittiğini söyledi. Gezer, “Tek hayali erken yaşta baba olabilmekti. Etraftan çok borç aldım. Şimdi o borçlarımı ödemeye çalışıyorum. Suna ile 1 günlük bir birlikteliğimiz oldu. O da aramızda yüzüğü taktığımız gündü”

Oğlunun mürüvvetini görecekten dolandırıldığını anlayan anne Fikriye Gezer ise aracıdan, kuyumcuya, beyaz eşyaya kadar verdikleri binlerce liranın ellerinden gittiğini söyledi. Fikriye Gezer, “Aracıya 10 bin lira, kızın babasına 13 bin lira verdik. Giyim için 8 bin lira harcadık. Kıza beyaz eşya için 5 bin lira yolladık. 13 bin lira da kuyumcuda harcadık. Toplamda 60 bin liramız gitti” dedi.

Anne Fikri Gezer, neden Şanlıurfa sorusuna ise “Kastamonu’da bir düğün yapmak 200 bin lira. Şanlıurfa’da daha uyguna yaparız diye düşündük” şeklinde cevapladı.