2 gazi polisimize Devlet Övünç Madalyası

Gazi polis memurları Mustafa Göçük ve Mehmet Tevfik Özaslan’a Devlet Övünç Madalyaları ve beratları dün düzenlenen törenle verildi.

20160317Vali Şehmus Günaydın, Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmada, vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin birlik ve beraberliği, toplumun huzur ve refahı için en değerli varlıkları olan canlarını feda etmekten çekinmeyen gazi polis memurları Mustafa Göçük ve Mehmet Tevfik Özaslan’ın Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti adına gurur kaynağı olmalarından dolayı Devlet Övünç Madalyası ve beratı ile taltif edildiklerini söyledi.

20160310Takdim edilen madalya ve beratların, devletin ve milletin kendilerine olan teşekkürlerinin yalnızca elle tutulur bir nişanesi olduğunu belirten Günaydın, “Rahatça gezip dolaştığımız bu topraklar bizlere şehitlerimizin, gazilerimizin, tüm kahramanlarımızın mirasıdır. Bu ülke, bu millet şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanlığı ve fedakarlığı sayesinde tarihte var olma mücadelesini sürdürmüş ve sürdürmeye devam etmektedir” dedi.

Vali Günaydın, konuşmanın ardından gazi polis memurları Göçük ve Özaslan’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevdi edilen Devlet Övünç Madalyaları ve beratlarını takdim etti.

20160311

Törene Vali Şehmus Günaydın ve eşi Aysel Günaydın, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Jandarma Tuğ. General Faruk Bal ve eşi Ayşe Bal,  Belediye Başkan Vekili Eşref Can, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Vali Yardımcısı Şenol Kaya, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Serdar Güngör, İl Emniyet Müdürü Mustafa Yoldan, Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, şehit aileleri,  gaziler ve aileleri  katıldı. AA