2.Lig’de 5’nci sezon

GMG Kastamonuspor, 20 Eylül’de başlayacak olan 2020-2021 sezonuyla birlikte 2.Lig’deki 5’nci sezonuna merhaba diyecek.

Kırmızı-siyahlılar, 2.Lig’de geride kalan dört sezonu 3 kez Gazi Stadı’nda açarken 1 kez de deplasmanda sezona merhaba dedi.

Son dört sezonda lige 1 kez galibiyetle başlayan temsilcimiz, 3 kez de mağlubiyetle başladı.

2.Lig’deki ilk sezonu olan 2016-2017 sezonunda Kastamonuspor 1966 ismiyle mücadele eden kırmızı-siyahlılar, sezonunun açılış karşılaşmasında Sarıyer’i konuk etti. Ahmet Duman’ın teknik direktörlüğünde Gazi Stadı’ndaki karşılaşmadan 2-1’lik galibiyetle ayrılmıştık.

Kastamonuspor 1966, 2.Lig’deki ikinci sezonu olan 2017-2018 sezonuna mağlubiyetle başladı. Teknik Direktör Tarık Daşgün antrenörlüğünde Hatayspor ile deplasmanda karşılaşan Kastamonuspor 1966, müsabakan 2-0’lık mağlubiyetle başladı.

Kırmızı siyahlılar 2018-2019 sezonunun açılış karşılaşmasında ise Sancaktepe Belediyespor ile karşılaştı. Teknik Direktör Mustafa Çapanoğlu’nun idaresindeki kırmızı-siyahlılar çok iyi bir oyun ortaya koysada Gazi Stadı’ndaki müsabakadan 0-1’lik mağlubiyetle ayrıldı.

GMG Kastamonuspor, geçen sezona da Tuzlaspor mağlubiyetiyle başladı. Teknik Direktör Özhan Pulat idaresindeki kırmızı-siyahlılar, iyi bir mücadele ortaya koyduğu karşılaşmadan 0-2 mağlubiyetle ayrılarak lige puansız başlamıştı.

Yeni sezonda ise GMG Kastamonuspor, 20 Eylül Pazar günü Gazi Stadı’nda oynayacağı karşılaşmadan galibiyetle ayrılmayı hedefliyor. Karacabey Belediyespor’u konuk edecek olan kırmızı-siyahlılarda Teknik Direktör Ekrem Al, ilk maçların önemine dikkat çekti. İyi başlamak istediklerini söyleyen Al, mücadele vurgusu yaptı.