2 otobüs devrildi

Bölgemizin sahil kesimlerinde etkili olan kar yağışı, karayolu ulaşımını güçleştirirken cumartesi gecesi aynı saatlerde Bartın ve Ayancık’ta meydana gelen kazalarda 3 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi de yaralandı.
Amasra – Bartın yolunun Karaçay mevkiinde saat 23.50 sıralarında meydana gelen kazada Amasra’dan İstanbul’a giden Hulusi Esen idaresindeki 74 DB 666 yolcu otobüsü yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kayarak devrildi. Otobüsün altında kalan şoför Hulusi Esen (43) ile Filiz Fırat isimli kadın yolcu hayatını kaybederken 6 kişi yaralandı.
Kazada yaralanan Olcay Akkaya (25), Nurbol Kushpan(21), Muhamamet Özen (32), Gülten Ergin (16), Hasan Özbudak (72) ve Dursun Özer(25) ambulanslar ile Bartın Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.
Yaralılardan Nurbol Kushpan (21), hastanedeki müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
Sinop’un Ayancık ilçesinde de yolcu otobüsünün uçuruma yuvarlandığı kazada 1 kişi yaralandı.
Edinilen bilgilere göre, Samsun’dan Ayancık istikametine gitmekte olan Soner G.’nin kullandığı 57 AS 010 plakalı yolcu otobüsü, Ayancık-Erfelek yolu Hatip köyü mevkisinde buzlanma ve kar nedeniyle uçuruma yuvarlandı. Kazada otobüste 7 kişinin olduğu ve 1 kişinin yaralandığı öğrenildi.

Yolcunun ayağı koptu

Kazada yaralanan A.S.’nin ayağının koptuğu, ekipler tarafından bulunan ayağın yaralının kaldırıldığı Sinop Atatürk Devlet Hastanesine götürüldüğü öğrenildi. Bölgeye, jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle bölgeye ulaşımın güçlükle sağlandığı ifade edildi. İHA