"25 yıllık emek taçlandı"

Kastamonu Belediyesi GSK’nın fahri başkanı Bilgehan Çapraz, başarının birliktelik sayesinde geldiğini söyledi.
25 yıllık bir emeğin taçlandığını belirten Bilgehan Çapraz; “Alt yapısıyla üst yapısıyla şampiyon olan bir takımız. Alt yapının puanlarıyla, üst yapının puanlarıyla birlikte; bir kulüp olma becerisini gösterebilmiş bir kentin takımıyız. Bu çok önemli. Sadece üstteki takımın puanı olsaydı sadece bir takım diyecektik, şimdi bir kulübün şampiyonluğu diyeceğiz” ifadelerini kullandı.
Bütçeleri kat kat yüksek takımları geride bırakarak bu başarının geldiğini söyleyen Bilgehan Çapraz, “Sezona başlarken ilk 3’e girebilir miyiz hesabı yaparken bir anda bir kenetlenme ile hesapları devre arasında doğru bir şekilde yapmamız; belediye, yönetim, sporcu kardeşlerimizin ve antrenörlerimizin süreci doğru yönetmesi bu sürecin sonunda bizi mutlu sona ulaştırdı. Bu yolda milletvekillerimizin, belediye başkanımızın çok ciddi anlamda katkıları, dokunuşları var. Takıma moral motivasyon anlamında, maddi anlamda her zaman destek verdiler. Şehrin biraz daha duyarlı olması lazımdı. Bu da önümüzdeki dönemde gerçekleşecektir” dedi.
Gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edeceklerini de hatırlatan Bilgehan Çapraz, “Kastamonu Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek bir takıma sahip oldu. Bundan sonra bu markayı, bu değeri Şampiyonlar Ligi’nde de daha farklı yerlere taşıyıp bunu sadece sportif anlamda değil de Kastamonu’ya tanıtım anlamında da anlamlar yükler. Bu gerçekten çok önemli ve üstüne durulması gereken bir şey. Kastamonu sadece hentbolda değil, ticarette de, spor alanlarında da her alanda Şampiyonlar Ligi’nde olur. Bunu hentbolda başlattık. Kastamonu’nun gözü aydın. İnşallah önümüzdeki sene de bayrağı dalgalandırır ve daha yukarılara çıkarırız” dedi.