"Şampiyonluğumuz Anadolu kulüplerine cesaret katacaktır"

Kastamonu Belediyespor elde ettiği şampiyonlukta büyük emeği olan Kulüp İdari Menajeri Ahmet Cevher, sene başında kendilerine şampiyonluk yolunda şans verilmediğini aktardığı değerlendirmesinde, “Biz bunu başarabileceğimizi ilk gün ilk antrenmanda hissettik” dedi.
Sene başındaki köklü değişikliklerin doğru olduğunu görmenin kendilerini mutlu ettiğini de söyleyen Ahmet Cevher, “Sayın Belediye Başkanımız Tahsin Babaş ve Spor İşleri Müdürümüz Sayın Metehan Babaş her zaman yanımızda oldu. Sayın belediye başkanımızın kupa töreninde gözlerindeki gururu ve mutluluğu görmek beni çok çok daha fazla mutlu etti. Kulüp Başkanımız Hüdaver Eski ve yönetimimiz aile gibi olduk. Başarımız aile olmanın, samimiyetin getirdiği bir başarı. Teknik ekibimiz başta başantrenörümüz Hakan Günal çok iyi iş çıkarttılar. Belediye başkanımızın önderliğinde özverili yönetim tecrübeli teknik ekip ve karakterli sporcuların bir araya gelmesinin sonucu Türkiye şampiyonluğu oldu. Bizim şampiyonluğumuz diğer Anadolu kulüplerini daha da umutlandıracak cesaretlendirecektir” dedi.
Şampiyonlukta emeği geçen herkese teşekkürlerini de ileten Ahmet Cevher, “Süper Lig şampiyonluğu Kastamonu için çok büyük bir başarı. Takım kaptanından takımdaki en genç kardeşimize kadar, sahada her şeyini ortaya koyan yürekli sporcularımızın hepsine teşekkür ederim. Seneye Şampiyonlar Ligi çok zor bir platform ama Kastamonu, Türk hentbolunun başkentlerinden bir tanesi ve biz Türkiye’de yapılamayan bir başarı için elimizden geleni, Belediye Başkanımızın yapacağız” ifadelerini kullandı.