“3-0 Kastamonu’ya olumlu yansıyacak”

“Alamayacağımız yatırım olmayacağını düşünüyorum”
Parti olarak Kastamonu’da 3 milletvekilliğini kazanmalarıyla birlikte artık, yatırım noktasında alamayacakları hiç bir şeyin olmayacağını söyleyen İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı, sorumluluklarının daha da arttığının bilincinde olduklarını söyledi, “Biz Ankara’ya üç milletvekili ile gittiğimiz zaman Kastamonu için yapamayacağımız, alamayacağımız bir yatırımın olmayacağını düşünüyorum” dedi.

AK Parti’de 1 Kasım seçimleriyle ilgili olarak en kapsamlı ilk değerlendirme İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kayıkcı’dan geldi.
Parti olarak Kastamonu’da 3 milletvekilliğini kazanmalarıyla birlikte artık, yatırım noktasında alamayacakları hiç bir şeyin olmayacağını söyleyen İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı, sorumluluklarının daha da arttığının bilincinde olduklarını söyledi.
Başbakan Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’nun ve AK Parti Genel Merkezi’nin gözünde artık Kastamonu’nun tulum çıkaran iller arasında yer alma ayrıcalığı kazandığını ifade eden İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı, “2004 yerel seçimlerinde Kastamonu Belediyesi’ni iktidarla buluşturma başarısı göstermiştik. Kastamonu Belediyesi 1,5 yıldan bu yana çok başarılı çalışmalar gerçekleştirdi. Bir çok hizmete başlandı, devam ediliyor. Merkezi yönetimle, yerel yönetimin buluşması Kastamonu’ya olumlu yansıdı.1 Kasım seçiminde Kastamonu’da 3-0 gibi bir neticenin çıkması da Kastamonu’ya olumlu yansıyacaktır. AK Parti Genel Merkezi’nin gözünde tulum çıkaran iller arasında Kastamonu’nun da yer alması Kastamonu’ya yapılacak hizmetlere, devlet eliyle aktarılacak kaynaklara ve İl Özel İdaresi’nin bütçesine olumlu anlamda yansıyacaktır. 3 Milletvekili hem AK Parti Genel Merkezi’nin, hem de Başbakanımızın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun bir istediğiydi. Biz Ankara’ya üç milletvekili ile gittiğimiz zaman Kastamonu için yapamayacağımız, alamayacağımız bir yatırımın olmayacağını düşünüyorum. İnşallah bunu hep beraber koşturarak yapmaya çalışacağız” diye konuştu.

“BAKANLIK, MÜKEMMEL BİR ÖDÜL OLUR”
AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü’ye kabinede yer verilmesi durumunda Kastamonu’nun en değerli ödülle ödüllendirilmiş olacağına da dikkat çeken Mehmet Kayıkcı, “Milletvekilimiz Hakkı Köylü’nün bakan olabileceği kamuoyunda konuluşuluyor. 3-0’ın ödüllendirilmesi de bu şekilde olursa çok daha mükemmel olur” dedi.

“MİLLET HİZMET SİYASETİNİ TERCİH ETTİ”
7 Haziran seçimlerinde ikinci ve üçüncü olan partilerin tavırlarının millet nezdinde tasvip edilmediğinin net olarak görüldüğünü de söyleyen Kayıkcı, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
“Seçim sonuçları milletimizin tercihini 7 Haziran’da risk altına giren istikrar ve güven ortamına sahip çıkmaktan yana kullandığını göstermiştir. Türkiye’yi 13 yıldır kendi başına yöneten AK Parti’nin gelecek 4 yıl için de milletin yeniden yetkisini aldığını görmüş oluyoruz. Seçim sonuçlarında çıkan en önemli mesaj; bölücü terör örgütü ve onun güdümündeki yapılara yöneliktir. Türkiye’nin üzerine 7 Haziran sonrası Türkiye’nin üzerine yeniden silahın, bombanın, şiddetin, kanın, gözyaşının ve terörün karanlık gölgesini düşürmeye çalışan o yapıya milletimiz güçlü bir şekilde cevap vermiştir. Milletimiz 1 Kasım’da; baskı ve tehditle, kan dökmekle, can almakla demokrasi, milli irade, hukuk ve kalkınmanın olmayacağını söz konusu kesimlere açık ve net bir şekilde belirtilmiştir. Milletimiz 1 Kasım seçimlerinde ülkemizin birlik, beraberlik ve bütünlüğüne sahip çıkma yönündeki güçlü bir iradeyi ortaya koymuştur. Bu iradeye herkesin saygı duyacağına inanıyorum. 1 Kasım seçimlerinin bir diğer önemli mesajı ise diğer muhalefet parti ve onların liderlerine olmuştur. 7 Haziran seçimlerinde ikinci ve üçüncü olan partilerin eskiden beri sergiledikleri uzlaşmaz tavırlarını koalisyon görüşmelerinde de sürdürmelerinin milletimiz tarafından tasvip edilmediği görülmektedir. Milletimiz, istismar ve polemik siyasetini değil, hizmet, proje ve vizyon siyasetini tercih ettiğini 1 Kasım seçimlerinde açıkça beyan etmiştir.”