MÜSİAD: Yeni ve umut dolu bir dönem

MÜSİAD Kastamonu Şubesi Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, seçim sonuçlarını değerlendirirken, Türkiye için yeni ve umut dolu bir dönemin daha başlangıcına girildiğini söyledi.

MÜSİAD Kastamonu Şubesi Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, seçim sonuçlarını değerlendirirken, Türkiye için yeni ve umut dolu bir dönemin daha başlangıcına girildiğini söyledi.
Bu 4 yıllık dönemde ülkemizin kalkınması yolunda önemli bir dönüm noktası olacağına inandıklarını ifade eden Fındıkoğlu, “Türkiye için büyük bir şans daha doğmuştur’’ diye konuştu.
Fındıkoğlu, açıklamasında şöyle dedi: “1 Kasım Seçimlerinin gayri resmi sonuçlarına göre, milletimiz, tercihini net bir şekilde tek parti iktidarı yönünde kullanmıştır. 5 aylık belirsiz dönem ve uzlaşmaz görüntü veren siyaset anlayışı, milletin nezdinde kabul görmemiştir. Milletimiz her zamanki sağduyusu ile, “7 Haziran’ı unutmayın, kısır çekişmelerden uzaklaşın, somut vaatlerle istikrarlı bir hükümet kurulmalıdır” demiştir. Milletimizin, ülkemizin kalkınması yönünde gösterdiği tercihini, değerli buluyoruz. İş dünyasının önünün açılması, sosyal hayatta ve demokratik açılımlarda reformların devamı, daha hızlı ve adil işleyen bir hukuk devleti yolunda, birlikte üreteceğimiz sinerjinin tekrar yakalandığına inanıyoruz.
Bu sonuçlar, aynı zamanda, mazlum milletlerin ülkemizden beklentileri bakımından da önemlidir. Özellikle Ortadoğu’da yaşanan sıkıntılar ile, kanlı teröre karşı mücadelede, daha etkin bir mücadelenin de yolunu açacaktır. Seçim sonuçları, ülkemizdeki huzur, güven ve pozitif istikrar ortamının devam edeceğine olan inancımızı perçinlemiştir. Milletimiz sözünü söyledi. Bize düşen, Milli iradeye saygı göstermektir.”