“5 babayiğide” Demir’den mektup

AK Parti Milletvekili Murat Demir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Beş babayiğit” olarak tanımladığı işadamlarına, otomobil fabrikasının ilimize kurulması konusunda birer mektup gönderip “Her türlü imkanı sağlamaya hazırız” dedi.

Demir, TGRT Haber’e yaptığı açıklamada otomobil fabrikası kurulmasa bile yerli otomobilin yan sanayi kuruluşlarından birisinin Kastamonu’da kurulması konusunda  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’den söz aldığını söyledi.

AK Parti Milletvekili Murat Demir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Beş babayiğit” olarak tanımladığı işadamlarına, otomobil fabrikasının Kastamonu’ya kurulması konusunda birer mektup gönderdi.

Milletvekili Murat Demir, TGRT Haber’e yaptığı açıklamada, “Beş babayiğit ortaya çıktı. Bunun için çok mutluyuz. Çok heyecanlandım. Yerli otomobili üretecek holdinglerin sahiplerine mektup gönderdim. Bu beş babayiğidi Kastamonu’ya davet ediyorum. Gelsinler görsünler, Kastamonu’yu gezdirelim. Nereden arazi istiyorlarsa her türlü imkanı sağlamaya hazırız. Kastamonu yatırım yapılabilecek en büyük potansiyele sahip illerin başında geliyor. İnebolu limanımız var. Kastamonu’nun dünyaya açılan kapısıdır. 2 milyon metrekarelik bir alanımız hazır. Bu alanımız Kastamonu İnebolu yolu üzerinde 1.Organize Sanayi Bölgesi’nin hemen karşısında bulunuyor” dedi.

Milletvekili Murat Demir, açıklamalarında ayrıca otomobil fabrikası kurulmasa bile yerli otomobilin yan sanayi kuruluşlarından birisinin Kastamonu’da kurulması için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’den söz aldığını da aktardı.