Otomobil fabrikası için İGM katkısı

  • Çatalzeytin Üyesi Mevlüt Kaplan’ın önergesi üzerine AR-GE Komisyonu’nun otomobil fabrikasıyla ilgili bir rapor hazırlaması kararlaştırıldı.
  • Kaplan, “Biz İGM olarak nasıl bir katkı bulunabiliriz ve en azından yan sanayinin ilimize kurulması için neler yapmalıyız? Bu tür konuların araştırılmasını istiyoruz” dedi.

 

İl Genel Meclisi’nin dünkü oturumunda sözlü önerge veren Çatalzeytin’in AK Partili üyesi Mevlüt Kaplan, AR-GE komisyonunun otomobil fabrikasının Kastamonu’ya kazandırılması noktasında bir çalışma yapması önerisinde bulundu.

Mevlüt Kaplan, “Türkiye’de kurulacak olan otomobil fabrikası ile ilgili Kastamonu’da bir kampanya başlamış durumda. Bununla ilgili olarak AR-GE Komisyonu olarak ilimizdeki birimleri ziyaret ederek, bir çalışma yapmak istiyoruz. Bu benim değil, Kastamonu’nun meselesidir. Bu Kastamonu’nun kanayan bir yarasıdır. Biz İGM olarak nasıl bir katkı bulunabiliriz ve en azından yan sanayinin ilimize kurulması için neler yapmalıyız? Bu tür konuların araştırılmasını istiyoruz” dedi.

Mevlüt Kaplan’ın sözlü önergesi, otomobil fabrikasının ve yan sanayilerinin ilimize kurulması durumunda sağlayacak kazançlarının, otomobil fabrikası olmasa dahi kurulacak yan sanayilerden hangisinin ilimize kurulmasının daha doğru olacağı yönünde çalışmalar yapılması üzerine AR-GE Komisyonu’na gönderildi.