9 yeni Yunus’tan bayraklı gösteri

  • Yunus Timi’ne yeni katılan 9 polis memurunun sertifika töreninde konuşan Vali Avni Çakır, bu timin sadece emniyet ve asayiş olaylarına bakan bir birim olmanın ötesinde vatandaşın sıkıntı duyduğu farklı anlarda da devreye girdiğini hatırlattı ve “Sanki bir Vefa Sosyal Destek Grubu personeli gibi 7/24 görev alıyorlar” dedi.

 

Emniyet’in Motosikletli Yunus Timi’nde görev almak için başvuruda bulunan ve iki haftalık eğitim dönemini başarıyla tamamlayan 9 polis memurumuza sertifikaları düzenlenen bir törenle verildi.

Yunus Timi’nin yeni üyeleri, Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü eğitim alanındaki törende sergiledikleri özel gösteriyle becerilerini sergiledi.

Törende konuşan Vali Avni Çakır, “Sadece iki hafta gibi kısa bir sürede temel eğitimlerini alarak ve emniyet ile asayiş hizmetlerimize katılacak olan polis memurlarımız, gerçekten iki haftalık bir süre zarfında geldikleri seviyelerin sonucu bu oldu. Bu doğrultuda kursu veren hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Gerçekten büyük bir başarı örneği gösterdiler. Çünkü bu çocuklar 15 gün öncesine kadar hiç motosiklet kullanmamışlardı” dedi.

Kastamonu’da İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı’nın araç ve gereç konusunda iyi bir envantere sahip olduklarını belirten Vali Çakır, “Personel anlamında ciddi bir sıkıntımız yok. Vatandaşlarımızın da desteğiyle emniyet ve asayiş hizmetlerinde vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin temininde var gücümüzle çalışıyoruz. Takdir edersiniz ki, Kastamonu şehir merkezinin bir özelliği de trafik sıkışıklığı. Özellikle şehir merkezinde mesai giriş ve çıkışlarında, okulların giriş ve çıkışlarında yoğun trafik sıkışıklığı yaşanıyor. Sadece emniyet ve asayiş olaylarına bakan bir birim değil, herhangi bir şekilde lojistik hatta hasta nakline kadar gidebilir. Bazen televizyonlarda görüyoruz, sınava yetişmeye çalışan çocuklarımızı sınav merkezlerine götürüyorlar. Acil ilaca ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza ilaçlarını ulaştırıyorlar. Sadece emniyet ve asayiş hizmetlerinde değil, sanki bir Vefa Sosyal Destek Grubu personeli gibi 7/24 görev alıyorlar. İnşallah Yunus Timi olarak arkadaşlarımızın da devreye girmesiyle vatandaşımızın ihtiyaç hissettiği noktada süratli bir şekilde müdahalede bulunacağız. Vatandaşımızın huzuru, vefanın temini ve ihtiyaçların giderilmesi noktasında da mevcut hizmetleri rahat bir şekilde devam ettireceğiz” diye konuştu.

Düzenlenen sertifika törenine, Vali Avni Çakır, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci ile İl Emniyet Müdürlüğünde görevli müdür ve müdür yardımcılarının yanı sıra çok sayıda polis memuru katıldı. İHA