CHP asıyor, Valilik indiriyor

CHP’nin Merkez Bankası rezervlerini sorgulamaya yönelik afişlerine üçüncü kez müdahale edildi. Valilik, önce billboardlardan daha sonra parti binasından söktürdüğü “128 Milyar Dolar Nerede?” ibareli afişlerin ardından bu kez yerel ağız kullanılarak hazırlanıp önceki gün parti binasına asılan“256 Kâğadın yarısını nettiniz, deyvesenize” ibareli afişi de yine itfaiye destekli müdahaleyle indirdi. CHP İl Başkanı Erbilgin, tepkisini dile getirirken, mülki idarenin pankartlarıyla mücadele ettiği kadar salgınla mücadele etmediğini öne sürdü.

  

Yenisini astılar
CHP, 128 milyar dolar sorgusundaki ısrarını sürdürüyor. Bununla ilgili hazırlattığı üç afiş daha önce Valilikçe sökülüp indirilen CHP, dün akşam saatlerinde il binasına bu kez manili bir afiş astı. Bu afişte dün akşam saatlerinde bir ke daha Valilik tarafından kaldırıldı…

CHP İl başkanlığı’nın, 128 ibareli afişlerinin indirilmesinden sonra önceki gün parti binasına astığı son afişi de, itfaiye aracının teleskobik merdiveni kullanılarak indirildi.

“128 milyar dolar nerede?” içerikli afişleri Cumhurbaşkanı’na hakaret içerdiği gerekçesiyledaha önce billboardlardan, sonra da il başkanlığı binasından kaldırtan Valilik, yerel ağzın kullanıldığı “256 Kağadın yarısını nettiniz, deyvesenize” içerikli afişin ise Cumhurbaşkanına hakaret çağrışımı uyandırabileceği gerekçesiyle kaldırıldığını bildirdi.

CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin ve CHP Kastamonu Merkez İlçe Başkanı İlke Karabacak afişlerine üçüncü kez müdahale eden Valiliğe tepki gösterdi.

“SALGINLA BU KADAR MÜCADELE EDİLMEDİ”

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Valiliğin tutumunu eleştirirken,kendi afişleriyle mücadele edildiği kadar Kovid-19 salgınıyla mücadele edilmediğini, aynı şekilde Kürşat Ayvatoğlu olayıyla ilgilenmediğini söyledi.

Erbilgin, “Belediye marifetiyle gönderilen itfaiye merdiveni binamıza yetişmedi. Gelen itfaiye aracı geri gönderildi ve daha büyük bir itfaiye aracı geldi. ‘256 kâğadın yarısını nettiniz, deyvesenize’ içerikli afişimiz mülki amirliğin şehri koruma iddiasıyla sökülüyor. Mülki amirlik bu pankartı kaldırmak için gösterdiği çabanın yarısını Kürşat Ayvatoğlu meselesinde göstermemiştir. Mülki amirlik şehrimizdeki Kovid-19 salgınıyla mücadele için bu kadar gayret göstermezken hepsi hepsi 6 metrekare olan pankartımızla inanılmaz bir mücadele gösteriyor. Ana muhalefet partisinin söz söyleme hakkını kısıtlamaya çalışan bu anlayışı kabul etmiyoruz” diye konuştu.

“MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ”

CHP Merkez İlçe Başkanı İlke Karabacak ise yaptığı açıklamada, “Afişimiz üçüncü kez kaldırılıyor. Bizim ifade özgürlüğümüz, siyaset yapma özgürlüğümüz engelleniyor. AKP iktidarı ne kadar engellemeye çalışırsa çalışsın, devletin olanaklarını ne kadar kendi iktidarı için kullanırsa kullansın, biz halkın gerçekleri öğrenmesi için mücadele etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.