Abanalı şairin kitap düşü

Abana’da yaşayan 69 yaşındaki Hikmet Günay, gündelik yaşamdaki olaylardan esinlenerek kaleme aldığı 300’e yakın şiirini kitapta toplamayı planlıyor.

İlkokuldan sonra İstanbul’daki bir tornacının yanında çırak olarak çalışan Günay, şiire ilgi duymaya başladı. Liseyi de dönemin tornacılık enstitüsünde tamamlayan Günay, ilk şiirini taraftarı olduğu Beşiktaş için yazdı. Yaklaşık 10 yıldır aktif bir şekilde şiir yazan Günay, gündelik yaşamdan izler taşıyan birçok şiir kaleme aldı.

Arkadaşlarının ve ailesinin önerisiyle çalışmalarını kitapta derlemeye karar veren Günay, bu hayalini de gerçeğe dönüştürmek istiyor.

Günay,  yaptığı açıklamada, insanlara ders niteliğinde şiirlerle gönüllere dokunmanın kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Çevresindekilerin kendisinden özel şiir isteğinde de bulunduğunu anlatan Günay, “İlkokula giderken bir tornacının yanında yaz tatillerinde çırak olarak çalışıyordum. Liseyi de o dönemde torna bölümü olan enstitüde tamamladım. Bu sırada hem sporla hem de şiirle tanıştım. İlk şiirimi de koyu bir taraftarı olduğum Beşiktaş için yazmıştım. Uzun bir süre yazmaya verdim, ama şiirden kopmadım. Son 10 yıldır da aktif bir şekilde şiir kaleme alıyorum. Vatan ve millet sevgisi, toplumun karşılaştığı sorunlar, kadına şiddet gibi birçok olay hakkında şiirler yazdım. Şiirlerimi okuduğum arkadaşlarımın ve ailemin de desteğiyle yazmaya devam ediyorum. İnşallah, yakın zamanda şiir kitabımın baskını yaparak okurların beğenisine ulaştıracağım.” şeklinde konuştu.

SEMİH YÜKSEL