AK Parti’de 9 aday adayı

 

AK Parti’de 24 Haziran seçimleri için milletvekili aday adayları ortaya çıkmaya başlarken, dün itibariyle bu sayı 9’a ulaştı.

Mevcut milletvekillerinden Hakkı Köylü ve Murat Demir’in başvurularını dün Ankara’da yaptığı öğrenilirken, Metin Çelik ise başvurusunu Kastamonu’da gerçekleştirdi.

Diyanet Sen Şube Başkanı İrfan Bakır da geçtiğimiz günlerde aday adayı olduğunu dile getirmiş ve başvurusunu gerçekleştirmişti.

AK Parti’de dün ise yeni aday adayları boy verdi. Eski İl Başkanı Halil Uluay, Milli Piyango ve KOSGEB eski Başkanı Recep Biçer de adaylık başvurusunda bulundu. Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İshak dün görevinden istifa ederek aday adaylık başvurusu için AK Parti İl Başkanlığı’na gelen isimler arasındaydı. İshak’ın cumartesi günü de aday adaylığı ile ilgili olarak basın toplantısı yapacağı açıklandı.

Kastamonu Özel İdaresi’ndeki görevinden İçişleri Bakanlığı’na tayin olan İnşaat Mühendisi Hüseyin Aldı da dün bu görevinden istifa etti. Aldı’nın da Ankara’dan aday adaylığı başvurusu yapacağı öğrenildi.

Başvuru yapanlar arasında Murat Kütahyalı isimli bir kamu görevlisinin daha bulunduğu bildirilirken, hafta sonuna kadar aday adaylığı başvurusunda bulunanların sayısının 20’nin üzerine çıkması bekleniyor.

Milletvekili Metin Çelik, dün yaptığı aday adaylığı başvurusu sonrasındaki açıklamasında ise şunları söyledi:

“24 Haziran’da yapılacak seçimlerle millette hiçbir karşılığı olmayan, açık bir siyasi mühendislikle siyasi ahlaka ve millet iradesine aykırı bir şekilde oluşturulmaya çalışılan hülle ittifakına gereken ders milletimiz tarafından verilecek, seçimler 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Yenikapı ruhuyla milletimizin gönlünde ve zihninde oluşan Cumhur ittifakının ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın zaferiyle inşallah sonuçlanacaktır. Bu seçimlerle birlikte uygulamaya girecek olan Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle birlikte Türkiye için yeni bir dönemin kapıları da açılmış olacaktır. Ak Parti’ye kurulduğu günden bu güne destek olan, bundan sonra da desteklerini esirgemeyeceklerine inandığım aziz milletimize ve tüm hemşerilerime selam, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum”