“Amacımız engelsiz bir Kastamonu”

Türkiye Sakatlar Derneği Kastamonu Şubesi’nde Serhat Yolasığmazoğlu yeniden başkanlığa seçildi.

Derneğin genel kuruluna katılan ve oluşturulan disiplin kurulunda da yer alan Belediye Başkanı Babaş, “Sakatlar Derneğimiz ve Valiliğimiz ile birlikte ilimizdeki tüm engelleri kaldırmak adına başlattığımız çalışmaları sürdüreceğiz. Amacımız engelsiz bir Kastamonu oluşturmak” dedi. 

Türkiye Sakatlar Derneği Kastamonu Şubesi 8. Olağan Genel Kurulu’nu 26 Mart Pazar günü eski belediye binasındaki dernek merkezinde gerçekleştirdi. Tek liste halinde yapılan genel kurulda mevcut başkan Serhat Yolasığmazoğlu güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

Ayrıca dernek yönetim kuruluna Cahit Kanburoğlu, Özgür Bostancı, Mehmet Barlık ve Mehmet Tekeli, Disiplin Kuruluna Tahsin Babaş ve Ahmet Çelik seçildi.

Engelliler arasında büyük katılımın olduğu genel kurula aynı zamanda üyesi olan Belediye Başkanı Tahsin Babaş da katıldı. Faaliyet raporunun ve mali bilançoların okunmasında sonra yapılan oylama ile tekrar güven tazeleyen Yolasığmazoğlu konuşmasında “Yeni dönemde ilimizin idari makamları ile birlikte ortak çalışmalar içerisinde olarak; projelerimizle üyelere ve ilimize hizmet etmeye devam edeceklerini “ belirterek “Beni yeniden bu göreve layık gören üyelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Aynı zamanda Genel kurula katılan Belediye Başkanı Tahsin Babaş Disiplin Kurulu Başkanlığı’na seçilerek, dernek üyelerine yaptığı konuşmada “Engelliler için yapılan her çalışmayı Sakatlar Derneği ile birlikte yürüttüklerini , yeni dönemde yapılacak projelere her zaman olduğu gibi belediyemizin de gerekli desteklerde bulunacağı söyledi ve üyelere engelliler için hizmet verecek yeni aracın müjdesini verdi.

Babaş, şu anda Sakatlar Derneği’nin hizmet vermekte olduğu eski belediye binasındaki yerleşkenin tüm bakımın yapılacağını, yakın zamanda 20 adet akülü tekerlekli sandalye ihalesi için hazırlıkların başladığını ve ihtiyaç sahiplerine dernek aracılığı ile teslim edileceğini belirterek müjdelerini sürdürdü ve engelli statüsü ile yapılan hizmet alımlarında Sakatlar Derneği’nin görüşlerinin alınacağı ve engellilerin hayata katılımının sağlanması için ne gerekiyorsa hep birlikte yapılacağını söyledi.

Her zaman yanında olduğunu belirttiği Türkiye Sakatlar Derneği Kastamonu Şubesi’nin yeni yönetimine başarılar dileyen Babaş, belediye ve derneğin kapılarının her zaman açık olduğunu ifade edip, “Sakatlar Derneğimiz ve Valiliğimiz ile birlikte ilimizdeki tüm engelleri kaldırmak adına başlattığımız çalışmaları sürdüreceğiz. Amacımız engelsiz bir Kastamonu oluşturmak” dedi. 

Yapılan seçim sonrası üyelerden gelen istek ve talepleri dinleyen Babaş, iletilen sorunların en kısa sürede giderileceğini bunu yaparken de hep beraber çalışacaklarını ifade etti.