Girişimcilik kursu için protokol

KATSO ile İŞKUR arasında 100 kursiyerin eğitim alacağı KOSGEB destekli girişimcilik kursu protokolü imzalandı.

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Arslan ile Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Şehnaz Arıcı, 100 kursiyerin eğitim alacağı KOSGEB destekli girişimcilik kursu protokolünü imzaladılar.

Müracaat yarın,

kurs 4 gün

29 Mart 2017 günü İŞKUR İl Müdürlüğü’ne başvuracak girişimci adayları arasından mülakat ile belirlenecek ilk grup 4-7 Nisan, diğer gruplar ise 11-14 Nisan 2017, 2-5 Mayıs 2017, 9-12 Mayıs 2017 tarihlerinde toplam 4’er gün kurs görecekler.

Arslan: “iş hayatına dair

yol haritası çiziliyor”

İŞKUR İl Müdürlüğü’ne gösterdikleri işbirliğinden dolayı teşekkür eden KATSO Başkanı Selçuk Arslan yaptığı açıklamada, kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlerin KOSGEB “Yeni Girişimci” desteği kapsamında 50 bin TL “Geri Ödemesiz Hibe” ve 100 bin TL tutarında “Sabit Yatırım Kredisi” kullanmak için KOSGEB’e müracaat etme hakkı kazanacaklarını kaydetti.

Kurs ile girişimci adaylarına iş hayatında karşılaşacakları sorunları aşmak için kapsamlı bir yol haritası çizileceğini ifade eden KATSO Başkanı Arslan, “Kursiyerlerimiz girişimcilik özelliklerinin sınanması, işletme kavramı, kuruluş şekilleri, iş modeli, iş planı gibi birçok konuda modüller halinde tecrübe edinecekler. Kursun bitiminde KOSGEB’e iş planlarını sunarak ticari faaliyetlerine başlayabilecekler. Şartları uyduğu takdirde KOSGEB’ten alacakları geri ödemesiz demirbaş, kira ve personel destekleri ile belirli bir süre ayakta kalma ve piyasaya tutunma olanaklarını etmiş olacaklar” değerlendirmesinde bulundu.