"Anketlerin sonuçlarından korkuyorlar"

Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Gençlik Kolları Başkanı Hülya Metinoğlu, 16 Nisan tarihinin ülkenin geleceği için dönüm noktası olduğunu belirterek, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat’ın açıklamalarına yanıt verdi.

chp gençlik kolları başkanı hülya metinoğluAtatürk gençliğinin milletin meclisinin etkisiz hale getirilmesini engelleyeceğini söyleyen Hülya Metinoğlu, “Tarih boyunca hiçbir Türk hükümdarın istemediği yetkilerin şimdi Cumhuriyet rejimi içindeki bir kişiye verilmesine milletimiz asla izin vermeyecektir. Anayasa değişiklik teklifinin ‘tarihimiz boyunca süre gelen hükümet sistemimize geri dönmek ve ülkemizin yakın tarihinde yaşadığı krizleri sonlandırmak’ amacıyla hazırlandığını söyleyen AKP Gençlik Kolları İl Başkanı Sayın Kalafat, 15 senedir iktidarda üyesi bulunduğu partinin olduğunu unutmaktadır. Sayın Kalafat bu sistem değişiklikleri çalışmasında kendilerinin engellendiklerini söylemekte ve bunu söylerken de çeşitli illerimizde HAYIR çalışması yapan arkadaşlarımıza, stantlarımıza, çadırlarımıza, araçlarımıza yapılan sözlü ve fiziki saldırılardan söz etmemektedir. İstanbul’da silahlı saldırı sonucu yaralanan arkadaşımızdan bahsetmemektedir” dedi.

Musa Kalafat’ın diğer illerdeki olaylara kendini kaptırıp Kastamonu’da meydana gelen olayları görmezden geldiğini de söyleyen Hülya Metinoğlu, “Kuzeykent pazar alanı çalışmamızda stantlarımızı provoke eden, yine Kuzeykent İş Merkezi çalışmamızda arkadaşlarımızı yaka paça işyerinden atan Gençlik Kolları yöneticilerinden bihaber şekilde bu açıklamaları yapmaktadır. Bu sözlü tacizlerde bizlere terörist ithamı yapan üyelerinize de ‘yaratılanı severiz yaratandan ötürü’ anlayışınızı benimsetmenizi dileriz. Şehit Şerife Bacı’nın evlatları, Çanakkale Savaşı’nın kahramanları olan Kastamonulular sizlerin mağdur edebiyatı yapmanıza izin vermeyecektir. Millet kanmaz kandırılamaz. Ülkemizin, vatanımızın geleceği için en doğru kararı verir. Bundan biz Cumhuriyet gençlerinin hiçbir korku ve kuşkusu yoktur. Lakin sizler anket sonuçlarından korkuyorsunuz.  Ülkemizin her yerinde, her sokakta, her üniversitede bizler ve bizim gibi düşünenler var ve olmaya devam edecek. Bu gençler olduğu sürece de asla vicdan sömürüsü yapmanıza izin vermeyeceğiz. 16 Nisan günü halkımızın aklı ve vicdanı en doğru kararı verecektir” şeklinde konuştu.